Sierpień i wrzesień są miesiącami, w których najwięcej osób korzystając z letniej pogody wyjeżdża na wakacje. Turyści przebywający w najbardziej odległych zakątkach świata nie zawsze jednak mogą beztrosko wylegiwać się na plaży, szaleć w klubach, czy podziwiać zabytki, ponieważ zdarza się, że ich m...

Data dodania: 2007-06-29

Wyświetleń: 8810

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sierpień i wrzesień są miesiącami, w których najwięcej osób korzystając z letniej pogody wyjeżdża na wakacje. Turyści przebywający w najbardziej odległych zakątkach świata nie zawsze jednak mogą beztrosko wylegiwać się na plaży, szaleć w klubach, czy podziwiać zabytki, ponieważ zdarza się, że ich myśli krążą wokół pozostawionego w kraju, pustego domu. Rzecz to powszechnie znana, że wakacje sprzyjają kradzieżom, dlatego też warto zabezpieczyć się przed włamaniem, zanim zaczniemy planować wyjazd. Ogrodzenie jest podstawową formą ochrony domu przed intruzami. Występuje ono w wielu wariantach, jednak najbardziej popularnym rodzajem są ogrodzenia zrobione z siatki ogrodzeniowej. Możemy wyróżnić kilka typów tego ogrodzenia, mamy więc siatki ogrodzeniowe: ślimakowe, zgrzewane, autostradowo-leśne i techniczne, które nadają się do ogólnego zastosowania.
Różnią się one przede wszystkim kształtem, ale również trwałością i przeznaczeniem. Siatki ogrodzeniowe ślimakowe są najbardziej powszechnym typem ogrodzenia posesji. W ich obrębie wyróżnić można siatkę plecioną ocynkowaną i siatkę plecioną ocynkowaną, powleczoną PCV, którą niektórzy producenci opatrują nawet dziesięcioletnią gwarancją. Ogrodzenie tego typu ma bardzo wszechstronne zastosowanie - nadaje się między innymi do zabezpieczenia takich terenów, jak: parki, osiedla, fabryki, korty tenisowe oraz posiadłości użytkowników prywatnych. Producenci oferują nam również siatki zgrzewane, charakteryzujące się prostokątnym kształtem oczek - mogą okazać się one bardzo przydatne przy wydzielaniu poszczególnych części ogrodu, lub odseparowaniu danego fragmentu przestrzeni. Właściciele psów oraz innych zwierząt zamieszkujących ogrody mogą więc odgrodzić fragment terenu przeznaczony na przykład na warzywa lub owoce tak, aby ich zwierzak nie deptał roślin. Ze względu na niską cenę, są one coraz częściej traktowane jako siatki tymczasowe. Ogrodzenie domu nie ogranicza się jednak do założenia siatki. Możemy wybierać również w innych typach ogrodzeń - palisadowych oraz panelowych. Współcześnie mamy niemal nieograniczone możliwości doboru takiego ogrodzenia, które spełni nasze wymagania w zakresie bezpieczeństwa, estetyki i trwałości. Po co więc psuć sobie urlop troską o swój majątek, skoro wystarczy zainwestować w siatki ogrodzeniowe lub innego typu barierę przed złodziejami i spać spokojnie?
Licencja: Creative Commons
2 Ocena