Zakup dobrych okien PCV lub PVC (oznaczenie używane zamiennie) to trudne zadanie. Na rynku jest tak wiele producentów oferujących swoje wyroby jak marek rodzajów margaryn w supermarkecie, a może i jeszcze więcej...

Data dodania: 2009-10-31

Wyświetleń: 4034

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dokonując wyboru okna PCV należy zadać sobie proste pytanie. Czego oczekuję od okien? Jeżeli najważniejszy wpływ na wybór okna ma jego cena, mało prawdopodobne jest, że będziemy zadowoleni z zakupu w dłuższym okresie czasu... Warto zwrócić uwagę ilo komorowe są okna PVC oraz jaki profil jest w nich zastosowany. Zamontowane okno pracuje przez lata razem z budynkiem. Działają na nie różne warunki zewnętrzne, które powodują, iż okna tańsze, z cieńkim profilem mogą zacząć się odkształcać. Dlatego warto czasem troszkę dołożyć i zakupić troszkę droższe okna, z których będziemy cieszyć się przez lata

Gdy dokonamy już wyboru okien, zostaną zamontowane i prawidłowo obrobione należy pomyśleć co zrobić aby móc się nimi cieszyć przez wiele lat i aby nie było z nimi żadnych problemów użytkowych?

Przede wszystkim aby przedłużyć żywotność okien należy minimum dwa razy w roku wyczyścić okucia, zawiasy i nasmarować je wazeliną techniczną bądź smarem. Należy wyczyścić ramę okna oraz zakonserwować uszczelki.

Zastosowany środek do mycia okna i ram powinien nie zawierać substancji ściernych oraz takich, które wchodzą w reakcję z tworzywem PCV. Substancje ścierne powodują mikro uszkodzenia w które dostaje się brud trudny do usunięcia. Zastosowany środek powinien zawierać doskonałe właściwości odtłuszczające. Ponieważ okna PCV wykonane są z tworzywa środek wykorzystany do czyszczenia okien powinien zawierać właściwości antystatyczne. Zmniejsza to przyciąganie kurzu i brudu do okna w sposób znaczny.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena