Fotografia mody wymusza o wiele więcej, niż dokumentacja danej rzeczy. Z pomysłu bierze się powodzenie akcji reklamowej danego projektanta. Fakty i mity o świecie mody - luźne uwagi.

Data dodania: 2009-10-29

Wyświetleń: 1958

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Fotografia mody- co to dzisiaj znaczy?

Cały ten światek jest chory, nie ma żadnych zachamowań?
Z moich obserwacji wynika, że ten świat bardzo różni się od panujących o nim plotek. Tak się bowiem składa, ze pracując jako fotograf mody, zgromadziłem w tym temacie informacje z pierwszej ręki.
Tak naprawdę, fotografując modę, cięzko się pracuje. Trzeba niestety naprawdę wiele się namyśleć, szukać inspiracji, aby w końcu stworzyć sesję zdjęciową. A to wbrew pozorom- nie takie hop-siup!

Nie jest prawdą, że w świecie mody dominują narkotyki i rozwiązłość. W tym świecie - jak wszędzie - ceni się bowiem profesjonalizm!

Zarabianie jako fotograf mody polega na profesjonaliźmie. Trafąc przymiot profesjonalisty, fotograf mody może zapomnieć o zdobywaniu kolejnych zleceń. Nikt nie będize traktował go poważnie.

A jak wygląda sesja mody?

Nie istnieje jedna dobra odpowiedź, bowiem ile sesji, tyle sposobów na ich przeprowadzenie. Wyłonić jendnakże można kilka elementów, które powtarzają się prawie zawsze.

1. Przedstawia się kolekcję do sfotografowania. Kolejnym etapem jest spotkanie fotografa z klientem, gdzie dogadują się jaki konkretnie charakter będzie towarzyszył gotowym już zdjęciom ubrań. Mija jakiś czas, wszyscy mają chwilę oddechu na poukładanie wizji... po czym dochodzi do ponownego spotkania fotografa mody z klientem. Tym razem ustalają szczegóły typu data, miejsce etc.

2. Produkcja sesji, czy to będzie w studio fotograficznym, czy w plenerze, wszystko zaczyna się zaczyna się tak, że fotograf konsultuje z wizażystką swoją wizję. Oboje pokazują swoje pomysły, konsultują się i wykształcają wspólną wizję.

3. Modelki są już ubrane i pomalowane, fotograf zaczyna i z nimi konsultować pomysł na sesję. Prawdziwa modelka mająca doświadczenie i wiedząca co to fotografia reklamowa sama zorientuje się co i jak ma wyglądać. Taka osoba sama aktywnie przyczynia się do powstania fotografii mody. Wwłaśnie to jest pożądana cecha modelki- nie zadaje pytań "Jak mam teraz ustawić stopy", tylko samodzielnie wynajduje różne pozycje. W takim wypadku reszta zespołu je modyfikuje. To wszystko jest po to, by efekty były jak najlepsze.


Masę pracy i przygotowań. To jest koszt wytworzenia zdjęć mody. W takim przedsięwzięciu bierze udział sporo ludzi i często konkretne pieniądze. Narkotyki....rozwiązłośc? A kiedy znaleść na to czas?

Skąd więc te pogłoski?

Telewizja. Tak, to jest ogromna siła, wpływa ona na nasze wyobrażenia na wiele tematów.

Tak więc pogłoski nalerzy schować między bajki, i zdać sobie sprawę, że fotografia mody to jest przemysł...niemalże ciężki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena