W dobie popularyzacji internetu, rosną jak grzyby po deszczu także portale internetowe, m.in strony gdzie za darmo lub za drobną opłatą można umieścić swoje ogłoszenie. Zapraszam do przydatnej lektury.

Data dodania: 2009-09-28

Wyświetleń: 3727

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy chyba w życiu dodawał jakieś ogłoszenie, często jeśli coś sprzedajemy, chcemy ofiarować za darmo, czy wynająć mieszkanie lub pokój, szukamy bądź zamieszczamy ogłoszenia.
Postaram się przybliżyć choć  trochę, jakie portale internetowe warto odwiedzić, a jakich unikać.
Czego się wystrzegać, zamieszczając swoje anonse...
Moja przygoda z poszukiwaniem wartościowego portalu ogłoszeniowego, zakiełkowała podczas studiów. Wtedy dość intensywnie poszukiwałem pokoju do wynajęcia, a później mieszkania. Nie było to łatwe, znaleźć portal gdzie jest w czym wybierać, na dodatek ogloszenia są aktualne.
Przeglądając ogłoszenia trafłem na portal eoferty, mój pobyt to 15 sekund - znalazłem mało przejrzysty interfejs, za to pełno reklam.
Następny portal jaki odwiedziłem to szerlok - nowy portal ogłoszeniowy...co ciekawsza, stworzyła go ta sama osoba co wykop.pl który to przyjął się bez dwóch zdań. Jednak za nic nie mogłem przekonać sie do szerloka...może innym się spodoba...
Następny któremu się przyglądałem to gumtree - duzo ogłoszeń, tragiczny design, ale co najgorsza błędy na stronie. Niestety pod przeglądarką opera - której jestem zwolennikiem, nie można załączyć żadnego zdjęcia. Twórcy tego znanego portalu powinni przyłożyć więcej uwagi co do funkcjonowania strony, przeglądarka opera to 3 najbardziej popularna przeglądarka na świecie.
Przeglądałem strony gdzie ogłoszenia można umieszczać za darmo, jak i te płatne, gdzie za dodane anonse trzeba zapłacić.
Natrafiłem na bardzo interesujący portal z darmowymi ogłoszeniami FreeCF - nowy, rozwijający się portal któremu warto się przyjrzeć, anonse można dodać bez opłat, ogłoszenia posegregowane są w poszczególne kategorie. Prostota i funkcjonalność - to cechy FreeCF.

Czego natomiast się wystrzegać?
Nie radzę zamieszczać w treści ogłoszenia swój adres e-mail jeśli na poczcie nie chcemy spamu, często roboty zbierają takie adresy i na nie wysyłane są różnego rodzaju oferty reklamowe.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena