Pamiętacie czasy kiedy nasz okna były gołe?Gdy światło słoneczne świeciło nam nad ranem niemile w twarz.
Nagle pojawiły się żaluzje.Wydawało się że są one ostatecznym rozwiązaniem.Jednak technika idzie do przodu i także w naszych oknach pojawiają się lepsze rozwiązania.

Data dodania: 2009-09-16

Wyświetleń: 2501

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeszcze jakiś czas temu w większości polskich domów w oknach były zamontowane aluminiowe żaluzje.
Były one jednak bardzo zawodne.Blokowały się, hałasowały, ciężko było je doczyścić.
Gdy były montowane na zewnątrz okna często się wyginały gdy ktoś niechcący o nie zahaczył co wyglądało bardzo nieestetycznie.Gdy były montowane w środku okna, stawały się zmorą podczas mycia i gdy się zablokowały trzeba było rozdzielać okno i grzebać w systemie żaluzji.
Na całe szczęście okres tamtych żaluzji minął i coraz większa liczba osób sięga bo bardzie praktyczne i estetyczne zabezpieczenia swoich mieszkań przed promieniami słonecznymi itd.
W obecnych czasach coraz częściej stosuje się rolety.Jest to nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu.
Eleganckie oraz funkcjonalne, montowane bezpośrednio do ramy okna.Rolety zależnie od potrzeby, można wybrać w bardzo wielu barwach i odcieniach.Dzięki temu będziesz mógł dopasować kolor rolety do koloru ścian twojego pokoju lub biura.Dzięki zastosowaniu prowadnic materiał rolety nie ma prześwitów oraz znajduje się zawsze blisko szybie nawet przy uchylonym oknie.Rolety wykonane są tkaniny która bardzo łatwo się czyści.
Istnieją także bogate kolorystycznie rolety które montowane są do ściany lub sufitu.Stosowane one są wtedy gdy osoba pragnąca mieć roletę nie posiada stałego miejsca zamieszkania lub stałego biura.Łatwo się je montuje oraz demontuje.Jednak posiadają one wady takie jak:
- przy uchylonym oknie, podczas wiatru roleta bardzo faluje przez co hałasuje oraz pod wpływem gwałtownych ruchów możliwe jest oderwanie się systemu od ściany lub sufitu.
- roleta nie przylega bezpośrednio do szyby przez co powstają prześwity.
- wygląda mniej estetycznie od rolety montowanej do ramy okna na prowadnicach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena