Czym jest „kreatywna fotografia ślubna”?
To świeże spojrzenie na ślub i na wesele. To dynamiczny reportaż, maksymalne wykorzystanie każdej sytuacji w jakiej się znajdziemy. To praca na pełnych obrotach, to silne emocje i bliski kontakt z ludźmi.

Data dodania: 2009-09-04

Wyświetleń: 2483

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kreatywna fotografia ślubna to łamanie konwencji, operowanie nietypowymi kadrami, wyczulenie na detal. To opowiedzenie historii z wielu punktów widzenia.

Jak fotograf podchodzi do fotografii ślubnej?

Przedewszystkim powinno zajmować się tym medium zawodowo, ale z pasji.

Doświadczenie zdobyte na licznych weselach  przenosić na kreatywną fotografię ślubną.

Operować różnymi konwencjami. Zawsze tworzyć oryginalne realizacje. To nie fotografowie robią zdjęcia, to ludzie przed obiektywem. A ludzie nigdy nie są tacy sami.
Starać się patrzeć na ten dzień Waszymi oczami.
Pasja nakazuje fotografą widzieć radość na Waszych twarzach,kiedy po kolejnym zrealizowanym zleceniu dostajecie od firmy  album pełen szczegółów, które Wam umknęły w ciągu całego dnia.

Macie wspólny styl, czy też każdy pracuje inaczej?
Fotografowie weselni to specyficzna grupa ludzi pamiętajcie aby był sprawdzonym zespołem ludzi, którzy podobnie podchodzą do fotografii. Wspólnie realizowane zlecenia i muszą charakteryzować się takimi aspektami jak poprawna stylistyczność dzieła bo przecież zdjęcie ślubne to dzieło pod którym podpisze sie autor. Podejście fotografów mlodej-pary.info jest bliskie idei “wedding photojournalism” - fotografia ślubna musi być naturalna, różnorodna i niekonwencjonalna. Taki wađnie cel pryzđwieca fotografą, niezależnie od tego, na którego fotografa się zdecydujecie właśnie w tym stylu zdjęcia otrzymacie.

Plener Ślubny. W innym, czy w tym samym dniu co ślub
Warto spotkać się na plener w innym dniu. Dużo czasu, możliwość sesji w kilku lokalizacjach i w różnych nastrojach zaowocuje kilkoma odrębnymi fotoesejami. Nie trzeba się spieszyć, martwić o strój lub czekających gości. Wspólnie z fotografem tworzy się coś wspólnie i jest na to czas. Plener to nie seria pretensjonalnych ustawianych i pozowanych ujęć w ogrodzie botanicznym, którą uda się załatwić w 30 min. pośród miliona identycznych par nowożeńców. Nie otrzymacie kilku, czy kilkunastu zdjęć tylko materiał złożony z kilkudziesięciu wyjątkowych kadrów. Fotografowie a może i wy znacie  wiele niesamowitych miejsc od klimatycznych uliczek krakowskiego Podgórza, przez malownicze zakole Wisły aż po ostre industriale na Śląsku. Jeśli pogoda zawiedzie sesję dobry fotograf powinien przekładać aż do skutku bez dodatkowych kosztów. A w dniu ślubu i tak powinien znaleźć się krótki plener np. w okolicy kościoła lub domu weselnego, żeby uchwycić również klimat tego dnia.

Wesele. Nasi znajomi też zrobią zdjęcia swoimi cyfrówkami. Czy na pewno musicie fotografować wesele?
Wesele to kopalnia pomysłów. Dzięki doświadczeniu odpowiedni fotograf jest we właściwym miejscu, ale też powinien spojrzeć na wesele ze świeżej perspektywy w odróżnieniu od wielu fotografów pracujących w starym stylu dla których wesele jest przekleństwem zamrożonym lampą błyskową, z ciemnym tłem i ponurymi twarzami nad kotletem. Kreatywni fotografowie lubią kontakt z ludźmi, są widoczni kiedy cała sala jest w akcji. Ludzie to widzą i doceniają. Poprzez dynamiczne ujęcia, świadome użycie długich czasów naświetlania i kreatywne wykorzystanie fleszy można stworzyć kadry pełne siły wyrazu, ruchu i radości. Kiedy trzeba fotograf powinien też zniknąć, żeby dać Wam intymne portrety Waszych bliskich. Do takich celów fotografowie używają teleobiektywów, które sprawiają, że ludzie zachowują się naturalnie nie mając świadomości bycia fotografowanym. A Wasi znajomi w tym czasie nie muszą się już martwić o zdjęcia.

Czy ilość zdjęć w zleceniu jest jakoś ograniczona?
Fotografowie nie poinni robić selekcji/ Wszystkie zdjęcia są dla Was. Nie musicie dopłacać by dostać więcej zdjęć. Otrzymacie wszystkie zdjęcia, które nie naruszą dóbr osób fotografowanych. A jeśli do albumu zażyczycie sobie więcej odbitek niż jest to przewidziane standardowo powinniście otrzymacie je wg. realnych cen wydruku bez dodatkowej prowizji lub innych ukrytych kosztów. Tak naprawde fotograf powinien wycenić jedynie czas potrzebny na przygotowanie dodatkowego albumu.

Co to znaczy, że zdjęcia są obrobione?
Każdy fotograf w procesie post-produkcyjnym powinien przeprowadzić korektę tonalną i kolorystyczną, retusz i kadrowanie wszystkich zdjęć, które do Was trafiają.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena