Miesiąc następujący zaraz po wakacjach to czas wielkich zmian. Dla wielu osob zaczyna się nowy etap, nowy dział w ich życiu i nie są to tylko uczniowie.

Data dodania: 2009-09-02

Wyświetleń: 2122

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Miesiąc następujący zaraz po wakacjach to czas wielkich zmian. Dla wielu osob zaczyna się nowy etap, nowy dział w ich życiu i nie są to tylko uczniowie.

Wrzesień jest z wielu powodów miesiącem ciekawy i ważnym, bardzo istotnym też historycznie (niedawno świętowana rocznia wybuchu II wojny światowej). Od najmłodszego do najstarszego zmieniają się niektore istotne elementy w życiu.

Małe dzieci zaczynają swoją przygodę z przedszkolem, starsze ze szkołą, dojrzewające przygotowują się do matury. Nawet dla studentów jest to miesiąc wyjątkowy – dotąd byl miesiącem roboczym, na studiach stał się kolejnym miesiącem laby.

Dla dorosłych, pracujących wrzesień to czas powrotu do pracy – jeśli jesteśmy nauczycielami, najlepszy moment na wymianę odzieży roboczej, dla ogrodników to ostatnie podrygi lata w ich grządkach i ostatnie chwile, by rozsądnie i poważnie przygotować się na nadchodzącą jesień.

Firmy prześcigają się, by zainteresować swoimi produktami rodziców posyłających dzieci do szkoły, rozdając takie gadżety reklamowe jak ulotki z będące jednocześnie linijkami, zwrócić uwagę kobiet dbających o swój ubiór, cieszących się jeszcze słońcem, krotkimi spodenkami i klapkami i przypomnieć im, że nadchodzącą chlodne dni – warto więc w taką odzież się wyposażyć.

Na początku września nadganiają także budowlańcy/drogowcy mający najczęściej termin oddania drogi do użytku na koniec sierpnia. Rozwija się także rynek nieruchomości – częściej kupowane są mieszkania, częściej wynajmowane są też przyszlym studentom.

Oczywiście, każdy miesiąc jest w jakiś sposób istotny, trudno jednak znaleźć taki (może poza styczniem), w którym zmienia się tak wiele w naszym życiu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena