Sypialnia to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Spędzamy w niej naprawdę dużo czasu, bo okazuje się, że około jedną trzecią naszego życia, dlatego bardzo istotne jest by było to pomieszczenie, w którym będziemy czuli się komfortowo. 

Data dodania: 2009-08-27

Wyświetleń: 3654

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby stworzyć taką sypialnie trzeba zadbać o jej wystrój a także o odpowiednie wyposażenie. Główną rolę odgrywa oczywiście duże i wygodne łóżko. Poza nim zwykle ustawiamy obszerne szafy oraz toaletkę. Aby sypialnia jako całość prezentowała się okazale, musimy odpowiednio skomponować ze sobą kolorystykę oraz styl mebli i zastosowanych materiałów. W takiej sypialni bardzo ważną rolę odgrywa pościel, która powinna kolorystycznie współgrać z całym otoczeniem. Wzór pościeli dobieramy w zależności od tego, kto będzie korzystał z sypialni, gdyż wiadomo, że inną pościel wybierzemy dla nastolatka, singla, a jeszcze inną dla małżeństwa w średnim wieku. Ilość wzorów dostępnych na rynku jest obecnie bardzo bogata, możemy na przykład zakupić pościel z motywem greckim, morskim czy kwiatowym.

Przy wyborze pościeli powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej jest wykonana. Najlepiej sprawdzają się materiały naturalne, takie jak bawełna czy len. Ponadto na rynku dostępne są pościele uszyte z: flaneli, adamaszku, batystu, jedwabiu, satyny i atłasu. Zależnie od wybranego rodzaju tkaniny otrzymamy inne właściwości. Pościel bawełniana jest ciepła i przyjemna w dotyku, z kolei pościel uszyta z satyny doskonale nadaje się na letnie, gorące noce, gdyż ma działanie chłodzące. Wełna jest materiałem ekologicznym, dobrze oddychającym, który ponadto ma korzystne właściwości zdrowotne.

Jeśli chodzi o kolorystykę pościeli, to panuje tutaj dowolność wyboru, zależna od osobistego gustu. Warto pamiętać o tym, by kolor pościeli pasował do ścian i innych elementów sypialni. Jeśli mamy na przykład na ścianach tapetę we wzory, lepiej nie decydować się na kwiecistą pościel, a zamiast tego wybrać pościel jednolitą.
Nasza pościel ma być nie tylko elegancka, ale także praktyczna, dlatego jeśli tylko mamy wybór, nie kupujmy pościeli z guzikami, gdyż dużo lepiej sprawdzają się rozwiązania w postaci suwaków, troków i plis.

Jak widać warto dobrze się zastanowić przy wyborze pościeli. Jest ona bardzo ważna dla naszego samopoczucia i komfortu, a ponadto pomaga stworzyć wyjątkowy klimat w sypialni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena