Odkurzacze przemysłowe są sprzętem używanym w zakładach produkcyjnych na przykład wytwarzających meble czy stolarkę okienną a również na budowach. Podejmując decyzję o jego zakupie odkurzacza przemysłowego musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Data dodania: 2009-08-24

Wyświetleń: 4625

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Decydując się na zakup takiego sprzętu warto wybrać wyrób firmy sprawdzonej i od lat uznanej na rynku. Najlepsze odkurzacze przemysłowe mają, co prawda wysokie ceny, jednakże jest to produkt, na zakupie którego nie warto oszczędzać. Ceny odkurzaczy przemysłowych zależnie od występujących w nich funkcji wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.


Zanim podejmiemy decyzję o zakupie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, do jakiego rodzaju prac będziemy używać odkurzacza. Okazuje się, że zupełnie innego typu odkurzacza będziemy potrzebować do zbierania zanieczyszczeń suchych, a innego do mokrych. Ważny jest także przewidywany czas pracy i struktura zanieczyszczeń, ponieważ to właśnie do niej dobieramy odkurzacz z odpowiednią siłą ssania.


Odkurzacze przemysłowe obecnie dostępne na naszym rynku najczęściej wyposażone są w kilkustopniowy system filtracji i gniazdo umożliwiające podłączanie innych elektronarzędzi. Coraz częściej spotykamy także funkcję samooczyszającego się filtra. Jest to niebywale wygodne, zwłaszcza wszędzie tam gdzie odbywają się wielogodzinne prace z dużą ilością zanieczyszczeń, gdzie robienie przerw na wymianę filtra mogłoby powodować utrudnienia w pracy. Bardzo ważną częścią odkurzacza jest silnik, który musi być mocniejszy od silników montowanych w odkurzaczach domowych. Jego moc najczęściej zawiera się w przedziale 1200 – 1600W. Ponadto warto zwrócić uwagę na to jak głośno pracuje silnik i na jak duży zasięg pracy pozwala nam długość węża i przewodu.


W odkurzaczu przemysłowym istotna jest również wielkość pojemnika, przeznaczonego na zasysane odpady, niektóre z nich obecnie mają już pojemność nawet 75 litrową. Należy zwrócić także uwagę na to, czy pojemnik wykonano z mocnych, odpornych na niszczenie materiałów. 
Przy pracach produkcyjnych i budowlanych często potrzebujemy odkurzacza przeznaczonego do zanieczyszczeń wilgotnych. Jest on wyposażony w specjalne zabezpieczenia, które w momencie przekroczenia maksymalnego poziomu płynów, blokują turbinę uniemożliwiając jej dalszą pracę.


Wybierając odkurzacz powinniśmy także zwrócić uwagę na to czy będzie on wygodny w użytkowaniu. Dobrze jest wybrać odkurzacz niezbyt ciężki i poręczny. Większe odkurzacze obecnie są już obsadzane na wózkach ułatwiających transport. Istotne jest także wyposażenie w dodatkowe końcówki. Zwykle w zestawie znajduje się szczotka do podłogi ze zmiennym kątem nachylenia, końcówki ssące, rura teleskopowa, dysza wąska do czyszczenia spoin. Droższe odkurzacze wyposażone są także w system ochrony przed przeciążeniem podczas włączania.


Aby móc przez lata cieszyć się bezawaryjnym urządzeniem warto wybrać odkurzacz przemysłowy o wysokiej mocy silnika, posiadający szereg użytecznych funkcji i wyprodukowany przez renomowaną firmę zapewniającą serwis pogwarancyjny. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena