Czym są gry multiplayer i dlaczego są tak popularne wśród graczy komputerowych?
To pytanie zadaje sobie zdecydowana większość graczy. Przejdźmy do sedna.

Data dodania: 2009-08-19

Wyświetleń: 2973

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym są gry multiplayer i dlaczego są tak popularne wśród graczy komputerowych?
To pytanie zadaje sobie zdecydowana większość graczy. Przejdźmy do sedna.
Gry multiplayer są to gry przeznaczone do rozgrywki sieciowej tzw. Online czyli najprościej rzecz ujmując gry, dzięki którym można grac przez Internet. Najpopularniejszymi grami sieciowymi są: tibia, warcraft no i jedna z najbardziej popularnych gier online: Counter Strike.
Wszystkie z tych gier łączy jedno, niesamowita grywalność pochłaniająca gracza coraz bardziej z każdą chwilą spędzoną przy komputerze. Uwaga! Te gry naprawdę uzależniają!
Opiszę teraz po krótce każdą z powyższych gier a zacznę od tibii. Gra na początku swojego istnienia była projektem eksperymentalnym by następnie stać się pełnokomercyjna aplikacją.
Posiada niezwykle prosta szatę graficzną oparta na bitmapach i silniku 2D, niektórzy naśmiewają się z jej banalnej grafiki lecz jak się okazało to właśnie ona była jednym z kluczów do sukcesu. Gra polega na sterowaniu ruchami postaci podróżującej po świecie o nazwie Tibia. Rozgrywka polega na trenowaniu i szlifowaniu umiejętności swojego bohatera poprzez polowanie na różne stwory, używając przy tym przeróżnych broni i zaklęć, po drodze zbieramy różnego rodzaju magiczne przedmioty, które dają naszemu bohaterowi np. większa wytrzymałość na ciosy czy tez większą siłę. Gra jest bardzo wciągająca i niejednego gracza wciągnęła na długie godziny.
Następną grą, którą pragnę przedstawić jest Warcraft - seria niezwykle magicznych gier. Ich akcja toczy się w fikcyjnych światach Azeroth i Draenor zamieszkanych przez Ludzi, Gnomy, Nocne Elfy i Krwawe Elfy, Krasnoludy, Trolle, Orków, Nieumarłych, Pandarenów, Draenei, Murloki, Ogry oraz inne fantastyczne rasy. Obecność tak dużej różnorodności bohaterów zapiera dech w piersiach. Gra polega na budowaniu swojego królestwa będąc władcą jednej z ras oraz na podbijaniu kolejnych królestw. Podczas rozgrywki ulepszamy zdolności swojego bohatera oraz podległych mu jednostek, rzucamy zaklęcia na wrogów oraz używamy magicznych przedmiotów. Gra jest wprost idealna dla osób które uwielbiają przygodę w świecie fantasy, wróżek oraz magicznych elfów.
Kolejną i zarazem ostatnią grą online, którą chciałbym wam z grubsza przybliżyć jest Counter Strike. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier sieciowych na całym świecie. Powstała w 1999r jako mod do gry Half Life i od razu zyskała rzesze fanów na całym świecie, jej popularność nigdy nie zmalała a wręcz ciągle rośnie mimo upływu 10 lat.
Polega ona na rozgrywce pomiędzy dwoma drużynami: Terrorystów i Antyterrorystów. Jak nietrudno się domyślić obydwie strony walczą przeciwko sobie. Akcja dzieje się na różnego rodzaju mapach począwszy od map gdzie musimy rozbroić bombę będąc w antyterrorystach aż do takich gdzie będziemy musieli bronić zakładników przed terrorystami. Serwery Counter Strike w Polsce są bardzo popularne, istnieje wiele for o tematyce owej gry. Przedział wiekowy graczy counter strike wacha się od 8 do aż 40 lat!
Wielu z nich traktuje ją bardzo poważnie kupując specjalny sprzęt dla graczy, biorąc udział w ligach czy też zakładając własne drużyny. Gra jest warta wielkiej uwagi.
Myślę, że krótkie przedstawienie najpopularniejszych tytułów gier online zachęci was do spróbowania swoich sił w rozgrywce sieciowej.
Pamiętajmy jednak iż to tylko gry i nie powinniśmy poświęcać im zbyt wiele naszego jakże cennego czasu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena