Krynica Zdrój jest obecnie najbardziej znanym kurortem uzdrowiskowym w Polsce. Co jest przyczyną takiej popularności tej Perły Polskich Uzdrowisk? Czy główny wpływ na przychylność turystów ma górski klimat czy atrakcje, które każdy turysta wspomina i o których opowiada przez lata?

Data dodania: 2009-07-30

Wyświetleń: 2175

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Krynica Zdrój choć głównie kojarzona jest z doskonałymi wodami mineralnymi (4 pijalnie wód mineralnych), posiada również całe mnóstwo atrakcji:
- Jaworzyna Krynicka ( najwyższy szczyt w paśmie Jaworzyny 1114 mnpm) .
Obecnie czynna kolejka gondolowa pozwala dotrzeć na szczyt również mniej sprawnym fizycznie. Piękna panorama zadowoli najbardziej wybredne gusty i dostarczy niezapomnianych wrażeń
- G. Parkowa od 1810 roku to wyznaczony teren do spacerowania ,posiada liczne ścieżki spacerowe oraz ścieżki zdrowia, jeziorko z łabędzimi ,sanktuarium M.B Krynickich Zdrojów.Na szczyt można dotrzeć kolejką szynową.
Amatorom jazdy na łyżwach służy lodowisko czynne przez cały rok. Tuż przy lodowisku znajduje się inna atrakcja – sankostrada. Liczne szlaki turystyczne i rowerowe pozwalają aktywnie spędzać czas w Krynicy. Piękne dolinki , szlak cerkiewek łemkowskich dodają uroku okolicy .

Europejski Festiwal im Jana Kiepury corocznie czyni Krynicę kurortem pieśni i śpiewu. Zaś muzeum Nikifora (znajdujące się za Starym Domem Zdrojowym) przenosi w zaczarowany świat malarstwa prymitywistycznego.

Zimą liczne wyciągi narciarskie (Stacja narciarska Jaworzyna, Stacja narciarska Słotwiny ,wyciąg „Henryk”) umożliwiają narciarzom szusować na nartach i snowboardzie na zróżnicowanych stopniem trudności i długością trasach.

Bogata baza noclegowa pozwala turystom wybrać noclegi w Krynicy w standardzie i kosztach satysfakcjonujących zróżnicowane portfele. Pobyt w Krynicy można urozmaicić bogatą ofertą wycieczek autokarowych organizowanych przez cały rok.

"To jedno miejsce na ziemi kocham ,gdzie cerkiew obok kościoła stoją
Te piękne wzgórza i doliny to Krynica jest moim szczęściem i moją ostoją"

Licencja: Creative Commons
0 Ocena