Marzysz o wyprawach w dziewicze tereny, masz dosyć zatłoczonych miast, a codzienne stanie w korkach przyprawia Cię o zawrót głowy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak - Tasmania jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Data dodania: 2009-06-04

Wyświetleń: 1986

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oprócz rozległych obszarów stałego lądu do Australii należą również liczne wyspy na Oceanie Spokojnym i Indyjskim, w tym najbardziej znana - Tasmania. Miejsce to może poszczycić się najczystszym powietrzem świata i, podobnie jak cała Australia, niezliczoną ilością bajecznie kolorowych roślin i egzotycznych zwierząt.
Ponad 40 % powierzchni wyspy jest rezerwatem bądź parkiem narodowym, ponadto Tasmania posiada blisko 2000 tras spacerowych i 18 parków narodowych.
Tasmanię w świecie rozsławił sympatyczny bohater kreskówek - diabeł tasmański. Ten drapieżny torbacz występuje tylko na terenie Tasmanii. Charakterystyczne przeraźliwe odgłosy wydawane przez diabła tasmańskiego sprawiły, że jeżył się włos na głowie niejednego nieświadomego turysty.
Miasta Tasmanii nie są przeludnione, populacja wynosi zaledwie 500 tys. mieszkańców. Z czego 200 tys. zamieszkuje Hobart, a 150 tys. Launceston. W odróżnieniu do Australii panuje tu łagodniejszy, bardziej europejski klimat, średnia temperatura latem wynosi 21 stopni C, a zimą 12.
Stolicą Tasmanii i jednocześnie największym centrum finansowym i administracyjnym jest Hobart. To drugie najstarsze miasto Australii.
Trzecie co do wielkości miasto wyspy - Devonport - liczy zaledwie 30 tys. mieszkańców! Tasmania słynie z produkcji wysokiej jakości produktów spożywczych, takich jak miód, trufle, szafran, wasabi, a także piwa i wina. Uprawie roślin sprzyja czyste powietrze, żyzna gleba oraz łagodny i słoneczny klimat.
Słabo zaludnione miasta, zapierające dech krajobrazy, egzotyczna roślinność, a także krystalicznie czysta woda i najczystsze powietrze świata, to największe atuty Tasmanii - miejsca, gdzie można odetchnąć pełną piersią w pełnym tego słowa znaczeniu.

Katarzyna Jaworska jest redaktorem prowadzącym działu Life Style Portalu Skarbiec.Biz
Licencja: Creative Commons
0 Ocena