Popularność drewna i parkietów egzotycznych rośnie z roku na rok. Nie jest to zjawisko zupełnie przypadkowe, gdyż drewniane podłogi są nie tylko piękne, ale również trwałe i dobre dla naszego zdrowia.

Data dodania: 2009-05-12

Wyświetleń: 2707

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Popularność drewna oraz egzotycznych parkietów z roku na rok wzrasta. Podłogi drewniane są nie tylko piękne, ale także bardzo trwałe i dobre dla zdrowia. Mimo że koszta montażu i zakupu drewna są o wiele wyższe niż np. w przypadku kafelków lub też paneli podłogowych, w polskich domach parkiety egzotyczne są spotykane coraz częściej.

Zalet drewnianych podłóg jest bardzo dużo, m.in. to, że nadają one wnętrzu specyficzny naturalny klimat. Polski rynek oferuje szeroki wybór zarówno kolorów, jak i rodzajów drewna, a co za tym idzie – ogromne możliwości aranżacyjne. Ponadto, drewno egzotyczne oddziałuje pozytywnie na zdrowie – jonizuje powietrze, nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się.

Niestety montaż parkietów egzotycznych wiąże się ze sporym wydatkiem. Zadanie to powinno być zlecone profesjonalnej ekipie, która wykona montaż zgodnie z zaleceniami i nie popełni przy tym błędów, które mogłyby się przyczynić do szybkiego zużycia drewna. Wysokie koszty nie powinny w tym przypadku nikogo odstraszyć, ponieważ podłoga drewniana to zakup za długie lata.

Większość uważa, że parkiety drewniane są podatne na uszkodzenia, szybko się niszczą i dość szybko tracą swe piękno. Nie jest tak jednak! Dobrze zakonserwowana podłoga jest znacznie bardziej wytrzymała od zwykłych paneli podłogowych czy też kafelków. Drewno egzotyczne, w przeciwieństwie do ww., ma możliwości regeneracyjne, co oznacza, że niewielkie ubytki znikają pod wpływem pęcznienia drewna.

Czy takie właściwości drewna nie zachęcają do jego zakupu? Być może nadszedł czas na niewielki remont?
Licencja: Creative Commons
0 Ocena