Od czasu pojawienia się w sieci książek w postaci elektronicznej trwa dyskusja o tym, czy są one lepsze czy gorsze od książek tradycyjnych.Przeciwnicy e-booków podkreślają, że „nie mają one duszy” lub piszą o swoich wspomnieniach z młodości związanych z czytaniem w wannie, fotelu, czy łóżku. Za e-książkami natomiast przemawiają fakty.

Data dodania: 2009-05-04

Wyświetleń: 1802

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Faktem bowiem jest to, że są one zdecydowanie tańsze od swoich tradycyjnych odpowiedników. Oszczędność ta wynika z tego, że wydawca nie ponosi tu kosztów druku ani kosztów transportu – i Ty też nie ponosisz tych kosztów.Kupując ebooka płacisz tylko za wiedzę, która znajduje się w nabywanej przez Ciebie publikacji. Dodatkowo, cały świat dzięki temu zyskuje, gdyż rezygnując z niepotrzebnego wydruku ratujesz drzewa przed wycięciem.
Cała transakcja kupna-sprzedaży odbywa się przez Internet. Ta forma dostarczenia zamówionej e-książki wiąże się także z drugą ważną zaletą cyfrowych publikacji – oszczędnością czasu. Gdy szybko potrzebujesz konkretnych informacji, możesz je mieć nawet w ciągu kilku minut. Nie musisz wychodzić z domu i iść do tradycyjnej księgarni. Nie musisz też czekać na listonosza i martwić się strajkami czy bałaganem na poczcie (paczka z Twoją książką nie trafi przez pomyłkę do skrzynki sąsiada). Zakupioną e-książkę ściągasz na swój dysk i już w tym momencie możesz zacząć ją czytać – po prostu. Bez względu na to, gdzie się w danej chwili znajdujesz.
Nie musisz także martwić się o to, że może zabraknąć dla Ciebie egzemplarzy. Nakład e-booków nie wyczerpuje się. Co więcej, w przypadku, gdy tytuł nie spełni Twoich oczekiwań masz prawo zwrócić zakupiony egzemplarz. Czyż nie jest to idealne rozwiązanie?
I na koniec coś, czego tradycyjna książka dać Ci nie może – po wersji elektronicznej możesz poruszać się z łatwością. Odpowiednio przygotowany spis treści i możliwość przeszukiwania tekstu pozwolą Ci szybciej odnaleźć stronę, na której są potrzebne informacje – koniec kartkowania i wypadających zakładek.
Jeśli więc w tej chwili potrzebujesz wartościowej wiedzy w przystępnej cenie – nie wahaj się. Znajdź odpowiednią e-książkę, zamów ją, a już za kilka chwil będziesz mieć źródło cennej wiedzy, zupełnie inne od tych pokrytych kurzem na Twojej półce, ale czy brak kurzu to rzeczywiście wada? E-książki – dla kogo?
:: Osoby, zainteresowane rozwojem zawodowym i osobistym.
Takie osoby czytają książki, aby czegoś się nauczyć, dowiedzieć nowych rzeczy i nabyć nowe, przydatne umiejętności. E-ksiażki są dla takich osób idealnym rozwiązaniem ze względu na swoja cenę.

:: Osoby o podejściu ekologicznym.

Dla takich osób głównym atutem e-książek jest brak zużycia papieru, a co za tym idzie ochrona drzew i lasów. Dzięki książkom w wersji cyfrowej, mogą posiadać swoje ulubione i najpotrzebniejsze pozycje książkowe, w czysto ekologicznej formie.

:: Osoby korzystające z publikacji książkowych, ze względu na codzienne obowiązki.

W takich zawodach, jak prawnik, czy księgowy, konieczne jest „być na bieżąco” z aktualnymi przepisami. Osoby pracujące, bądź kształcące się w tego typu zawodach, na pewno docenią elektroniczne wersje znowelizowanych kodeksów i innych aktów prawnych, bowiem są one znacznie tańsze od papierowych odpowiedników, które w dodatku dość szybko tracą na aktualności.

:: Osoby często podróżujące.

Ludzie, którzy często przemieszczają się po świecie, czy to ze względów zawodowych, czy prywatnych, na pewno docenią cyfrowy format książki i wygodę z nim związaną. Żeby mieć przy sobie swoją własną „biblioteczkę, nie trzeba przewozić setek kilogramów w kartonowych pudłach. Wystarczy laptop lub pendrive.

:: Uczniowie oraz ich rodzice.

Młodzi ludzie w szkole mają bardzo szeroki wachlarz lektur do przeczytania, o podręcznikach nie wspominając. Skompletowanie pełnego kanonu lektur dla jednego ucznia może być nie lada wydatkiem. W wersji cyfrowej można zminimalizować taki wydatek o kilkadziesiąt procent! Dodatkowo młodzież, na ogół niechętnie zaglądająca do książek, może być bardziej przychylna nowoczesnej cyfrowej wersji z dokładnie tą sama treścią, co na papierze.A najlepiej przekonać się samemu...http://e-bok.nextshop.pl
Licencja: Creative Commons
0 Ocena