Każdy region na świecie zawsze charakteryzuje się określoną stylizacją. W różnych krajach jest zawsze trochę inna moda.W Anglii są trzy dominujące fasony klamek, którą wszyscy powszechne używają.

Data dodania: 2009-04-21

Wyświetleń: 2331

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy region na świecie zawsze charakteryzuje się określoną stylizacją. W różnych krajach jest zawsze trochę inna moda.
W Anglii , są trzy dominujące fasony klamek, którą wszyscy mają powszechne używają. Spróbuję po krótce scharakteryzować każdy z nich:

Klamki - Dźwignie na kwadratowym szyldzie są tradycyjnym fasonem klamki w Anglii i cieszą się największą popularnością prawdopodobnie w domach całego kraju.
One mogą wyglądać mniej więcej tak:

Ten rodzaj klamki jest znany jako dźwignia na kwadratowym szyldzie.Istnieje wiele kombinacji klamek jak i szyldów. Klamki nowoczesne zazwyczaj są z błyszczących metali (np chrom atłasowy),Bardziej tradycyjne natomiast z mosiądzu bądź brązu.

Klamki - Dźwignie na okrągłym szyldzie.

Moda na ten styl zaczęła się ok 10 lat temu. Zasadniczo, ten styl jest powiązany z bardziej współczesnymi projektami. Zazwyczaj można go spotkać w nowoczesnym budownictwie domków jednorodzinnych klasy średniej i średniej wyższej.Klamki tego typu najczęściej występują w chromie oraz chromie atłasowym. Wybierają je ludzie którzy chcą mieć wystrój domu w nowoczesnym wzornictwie.

Gałki drzwiowe są inną formą klamki.
Zazwyczaj stosuje się je w drzwiach które są zawsze otwarte, np. sklepy, restauracje etc. Nie zawierają one żadnych ruchomych części, jedynie co trzeba zrobić to pociągnąć lub popchnąć. Wewnątrz zamka zamiast tradycyjnej zapadki , jest osadzona na sprężynie kulka, która blokuje drzwi na miejscu. Gałki zazwyczaj spotykane są w chromie atłasowym.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena