Kilka prostych sposobów jak dbać o naszą planetę bez większego wysiłku. Połączmy nasze siły!

Data dodania: 2009-04-28

Wyświetleń: 11480

Przedrukowań: 2

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu z nas pamięta, że 22 kwietnia jest Dzień Ziemi, ale czy faktycznie do nas to dociera? Jest tyle sposobów, żeby wspomóc naszą planetę. Żeby nasze dzieci mogły żyć w dobrych warunkach.

Oto kilka z nich:

-> Wyłącz telewizor, kiedy go nie oglądasz. -- Telewizor zużywa średnio 175 kWh rocznie, z czego 45% to zużycie podczas "stand-by" (uśpienia).

-> Kup żarówki energooszczędne! Zużywają one 80% mniej energii niż tradycyjne, a mogą działać dziesięć razy dłużej!

-> Zastępując trzy żarówki o mocy 40W jedną o mocy 100W można uzyskać tyle samo światła i przy okazji zużyć mniej energii.

-> Kupuj książki audio Kupując 1 książkę audio na mp3 oszczędzasz tworzywa sztuczne i ok 2l ropy naftowej!

-> Zamień prasę tradycyjną na elektroniczną! Oszczędzaj do 80% codziennych wydatków na prasę oraz nawet 52kg papieru rocznie.

-> Nie wycinaj lasów! Kupuj e-booki.Jedna e-książka, to 1 małe drzewo więcej w naszych lasach.

Przyłącz się do akcji, zrób coś dla Ziemi z okazji jej Dnia!
Wejdź na nasz blog i zapisz się do grupy wsparcia ziemi!

Oszczędzaj naszą ziemię!Oszczędź na papierze, na ropie naftowej. Segreguj śmieci. Nie zużywaj niepotrzebnie torebek, które rozkładają się przez 400 lat! Kiedy masz do wyboru napój w puszce, czy w butelce - wybierz butelkę. Puszkę trudniej jest przetwarzać. Nie marnuj niepotrzebnie. Żyj godnie.

Segreguj śmieci. Na każdym osiedlu znajdziesz pojemniki z oznaczeniami, na szkło, plastik, papier i aluminium. Szukaj na opakowaniach produktów oznakowań recyklingu. Gaś światło, kiedy wychodzisz. Zakręcaj wodę, gdy jej nie używasz. Naprawdę łatwo jest być eko. Dołącz do naszej drużyny!
Licencja: Creative Commons
3 Ocena