Czy wiesz w jaki sposób zamieszczać linki partnerskie, aby wygenerowały one jak najwięcej kliknięć? Poniższy artykuł podpowie Ci jak tego dokonać.

Data dodania: 2009-04-14

Wyświetleń: 3105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli należysz do jakiegoś członkiem programu partnerskiego (np. PP księgarni czy też sklepu), dążysz do uzyskania jak największej liczby kliknięć, która wiąże się także z liczbą dokonanych przez użytkowników zakupów. Zanim przejdziesz do głównej treści tego artykułu, zastanów się który ze sposobów zamieszczenia linków partnerskich jest bardziej skuteczny: duży banner flashowy czy link tekstowy w treści artykułu? A teraz możesz sprawdzić czy wybrałeś/aś prawidłową opcję.

To w jaki sposób zamieścisz link partnerski w swoim serwisie ma spore znaczenie i od tego zależy ile osób zdecyduje się kliknąć w taki link. Jak wykazały badania, najbardziej efektywnym sposobem na pozyskanie jak największej ilości kliknięć są linki tekstowe powiązane z treścią artykułu, w jakim się znajdują.

Internauci, wyczuleni na tradycyjne reklamy w formie bannerów, starają się unikać ich, a nawet blokować jeśli mają taką możliwość. Jednak kiedy czytają ciekawy artykuł i napotykają w nim na odnośniki do powiązanych stron, większość w nie kliknie chcąc dowiedzieć się czegoś więcej. A w takim przypadku dzieli Cię tylko 1 krok od zarobku - dokonanie zakupu.

Dlatego też staraj się dostarczać swoim czytelnikom interesujące darmowe artykuły, np. recenzje książek w przypadku gdy zapisałeś się do PP księgarni. Dzięki temu, tym bardziej jeśli recenzja jest pozytywna i zachęcająca, skłonisz część użytkowników do przejścia na stronę księgarni i dokonania zakupu. Nie uzyskasz jednak takiego efektu, jeśli zdecydujesz się wstawiać linki gdziekolwiek, nawet do artykułów, które kompletnie nie są powiązane z produktami, na jakie internauci natrafią po kliknięciu w link partnerski. Przemyśl więc dobrze jak uzyskać największą klikalność, a zarazem najwięcej sprzedaży dokonanej za pośrednictwem Twojego serwisu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena