Szukasz zdrowia? Zapewne tak, jak każdy. Dlatego zapraszam Ciebie do mojego poradnika odnośnie zdrowia.

Data dodania: 2014-09-30

Wyświetleń: 1277

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ozon – przyszłość medycyny?

Właściwości ozonu znane są od lat. To związek o działaniu dezynfekcyjnym, ale teraz wykorzystywany jest coraz częściej przez nowoczesną medycynę, dając nadzieję wielu chorym.

Czym jest ozon?
Ozon to inaczej alotropowa odmiana tlenu, która jest zbudowana z trójatomowych cząsteczek. Znany jest w szczególności ze swoich właściwości aseptycznych, dlatego jest stosowany w procesie dezynfekcji wody. Posiada o 50 razy skuteczniejsze działanie bakteriobójcze od chloru, działa przy tym o 300 razy szybciej od niego. Usuwa także wirusy, pleśnie i grzyby. Ozon zaczęto stosować w medycynie powszechnie po II wojnie światowej – używany był głównie w procesie sterylizacji urządzeń medycznych oraz leczenia niegojących się ran i zapobieganiu powstawania blizn. To jednak nie wszystkie zalety ozonu, który jest obecnie wykorzystywany także w procesie ozonoterapii.

Na czym polega ozonoterapia?
Ozonoterapią nazywa się specjalne lecznicze działanie ozonem na organizm człowieka. W tym celu na ogół podaje się pacjentowi kroplówki nasycone ozonem w odstępach około 2 lub 3 dni, ale w sprzedaży znajdują się także środki przeznaczone do ozonoterapii – mieszanki tlenowo-ozonowe na skórę, oliwy z ozonem, stosuje się również hiperbaryczne terapie ozonowe. Odpowiednia dawka ozonu nie ma negatywnych skutków ubocznych i nie obciąża organizmu.

Efekty ozonoterapii
Ozonoterapia wpływa pozytywnie na cały organizm człowieka. Efekty ozonoterapii to między innymi:
- skuteczne odtrucie organizmu, zwłaszcza wątroby;
- obniżanie poziomu tłuszczów – cholesterolu i trójglicerydów, zapobiegając występowaniu chorób układu krążenia i nadciśnienia;
- poprawa metabolizmu na poziomie komórkowym;
- pobudzenie naturalnych procesów odpornościowych;
- leczenie stanów zapalnych i infekcji;
- opóźnienie procesów starzeniowych komórek;
- wsparcie dla terapii przeciwrakowej;
- zwiększenie wydolności fizycznej organizmu.

Obecnie terapia ozonowa nadal budzi wśród wielu osób wątpliwości, jednak zyskuje coraz większe zainteresowanie. Udowodnione właściwości ozonu jednoznacznie wskazują, że to związek o niewątpliwie świetlanej przyszłości w medycynie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena