W przypadku tworzenia instalacji łazienkowych lub bardziej zaawansowanych, na przykład na basenach czy w podobnych miejscach, gdzie liczy się jakość i wysoka funkcjonalność, należy korzystać z najlepszych odpływów liniowych, jakie dostępne są na rynku.

Data dodania: 2012-12-01

Wyświetleń: 1241

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Odpływy liniowe to podłużne elementy, które odpowiadają za odpływ wody. Są one stosowane właśnie w przypadku różnorodnych instalacji wodnych, łazienkowych czy kuchennych. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie liczy się wygodne i szybkie usuwanie wody z powierzchni dolnej, podłogi. Tego typu instalacje są wygodne w montażu i coraz częściej mogą być stosowane także przez osoby, które nie mają zbytniego pojęcia o tworzeniu różnorodnych wykończeń czy remontów. To - jeśli chodzi o zastosowania domowe i w łazienkach.

Gdzie stosujemy profesjonalne odpływy liniowe?

Profesjonalne odpływy liniowe stosowane są jednak znacznie częściej w sytuacjach, gdy pojawia się potrzeba odprowadzania wody ze specyficznych miejsc i, najczęściej, w bardzo dużych ilościach. Wtedy stosuje się najwyższej jakości, a także dużych rozmiarów, odpływy liniowe, dopasowane do basenów i, na przykład, specyficznych rodzajów kanalizacji. Niekiedy odpływy liniowe muszą charakteryzować się ładnym wyglądem - takie sprzęty również istnieją i są do kupienia w profesjonalnych sklepach. Odpływy liniowe składają się z rurek, służących do odprowadzania wody do kanalizacji albo do zbiorników różnego rodzaju, a także z liniowych, podłużnych elementów pozwalających na zbieranie wody z powierzchni. Dzięki liniowej budowie są one skuteczne i praktycznie niezauważalne dla osób trzecich.

Cechy odpływów liniowych

Poruszając temat odpływów liniowych, można się zastanowić, czym tak naprawdę się charakteryzują i jakie cechy mają. Można by pomyśleć, że wytrzymałość zastosowanych materiałów, czy wymiary to jedyne z cech, które posiadają takie produkty, ale to nieprawda. W rzeczywistości główną różnicą, pomiędzy poszczególnymi odpływami liniowymi, jest zastosowanie. Mogą być one stosowane w różnorodnych miejscach, na przykład w prysznicach, na basenach, a także w magazynach lub w specjalnych pomieszczeniach produkcyjnych, w których liczy się efektywne pozbywanie wody lub innych cieczy z powierzchni podłogowych.

Oczywiście, główne cechy, jakie posiadają odpływy liniowe, to długość, wysokość do flanszy montażowej, a także szerokość. Kolejna rzecz to materiał (najczęściej stal), która wpływa na długość eksploatacji urządzenia. Wpływa ona też na jakość ogólną i wrażenia z użytkowania, które posiada użytkownik. Kolejna cecha: szerokość, a właściwie średnica odpływu, która pozwala na przepływ cieczy. Im większa, tym przepływ jest szybszy i bezproblemowy. Wpływa to na tempo odprowadzania wody.

W skład zestawów odpływów liniowych wchodzą takie elementy jak syfon, pokrywa, a także samo odwodnienie liniowe - główna powierzchnia, rynienka, która pokryta jest siateczką, przepuszczającą wodę.

Odpływy liniowe stosowane są czasem na zewnątrz, albo też w środku zabudowań. Są one dostosowane do zabudowy przy użyciu płytek lub innych materiałów. Standardem są odpływy liniowe ze stali nierdzewnej, z plastikowym, wyjmowanym syfonem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena