Jedną z podstawowych instalacji, jakie musimy zapewnić w naszym domu, jest bieżąca woda. Z reguły wystarcza wodociąg, podłączony do domowej instalacji wodnej, ale nie we wszystkich przypadkach takie rozwiązanie jest możliwe.

Data dodania: 2012-11-19

Wyświetleń: 1486

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Część osób wykorzystuje wodę ze studni, której trzeba zapewnić odpowiednie ciśnienie, by zasilała nasze krany. Aby woda poleciała z kranu, trzeba zamontować zestaw hydroforowy, popularnie zwany hydroforem. Będzie on regulował ciśnienie wody, by możliwe było korzystanie z niej w naszych łazienkach i kuchniach. Wszyscy wiemy, że woda pochodząca prosto za studni głębinowej jast najsmaczniejsza i najzdrowsza.

Wszystkie bezciśnieniowe zbiorniki wodne potrzebują hydroforu. Jeśli woda z wodociągu ma nienależyte ciśnienie, jego obecność także poprawi jakość strumienia wody, którą będziemy czerpali z kranu. Każdy z nas wie, jak denerwujące bywa powolne wyciekanie wody, której nie da się wówczas w żaden sposób nazwać bieżącą. Taka sytuacja znacznie utrudnia pracę w kuchni, a także mycie się, czy pranie w pralce. Zbyt małe ciśnienie wody może być przyczyną uszkodzenia zmywarki czy pralki, które czerpią wodę bezpośrednio z instalacji.

Na rynku dostępne są hydrofory z obudową żeliwną, a także nieco lżejsze modele, zbudowane ze stali nierdzewnej czy plastiku. Ich pojemność jest różna. W zależności od przeznaczenia posiadają zbiorniki od dwóch do pięciuset litrów. Oprócz zbiornika wodno-powietrznego, zestaw hydroforowy zawiera odpowiedni rodzaj pompy oraz przekaźnik ciśnieniowy. Pompa pracuje do osiągnięcia przez hydrofor właściwego ciśnienia. Warto, by całość instalacji została wykonana przez fachowca, co pozwoli uniknąć ewentualnej awarii.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena