Profil Użytkownika

Edgar Allan Poe

Rodzaj: Artykuł

Czym jest tak naprawdę literatura kryminału? Hmmm większość osób kojarzy ją z Sherlock’iem Holmesem i co za tym idzie, jego twórcą Arturem Conanem Doyle'm - bardzo słusznie, ale niewielu wie, że ktoś zupełnie inny powołał do życia pierwszą postać detektywa...

Watson w nowej skórze

Rodzaj: Artykuł

Miłośnikom literatury kryminalnej (i nie tylko) nazwisko Watson kojarzy się na pewno tylko z jedną postacią: wiernym przyjacielem i jednocześnie „głosem sumienia”, słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. Powieści oraz opowiadania Doyle’a wielokrotnie przenoszone były na mniejszy i większy ekran.

O Christie słów kilkaset cz. II

Rodzaj: Artykuł

Zaczniemy standardowo czyli od danych osobowych, daty i miejsca urodzenia;) Agatha Christie, a dokładniej Agatha Mary Clarissa Miller Christie, urodziła się 15 września 1890 roku w Torquay (miasto znajdujące się w południowo-zachodniej Anglii, w hrabstwie Devon), a zmarła 12 stycznia 1976 roku w Wallingford (hrabstwo Oxfordshire).

O Christie słów kilkaset cz. I

Rodzaj: Artykuł

Wielu miłośnikom twórczości Christie wydaje się zapewne, że absolutnie każdy, kto kocha powieści kryminalne, po prostu musi znać jej dzieła, bo jak inaczej? W końcu Christie jest „Królową Kryminału”, „Pierwszą Damą Zbrodni”!

Profil

Ewelina Piskorek

Autor
Napisz wiadomość
Artykułów:
4
Kod partnerski:
/p:46391

Data urodzenia:
0000-00-00
Dołączył:
2014-12-04 09:32:52
Województwo:
inny_kraj

Ostatnie logowanie:
15-03-2015