Profil Użytkownika

O sobie

Zapraszam na stronę www.sima.of.pl

Praca

Doktor nauk rolniczych, magister biologii, Kierownik fermy królików w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki, PIB

Zainteresowania

króliki, fotografia, akwarystyka, wędkarstwo, jubilerstwo, muzyka (jazz), astronomia, ornitologia

Pokaż więcej

Dobrostan królików - definicje

Rodzaj: Artykuł

Zapewnienie dobrego samopoczucia naszym podopiecznym nie jest tożsame z zapewnieniem jedzenia i wody. Zwierzę musi mieć poczucie bezpieczeństwa i zapewnione włąściwe dla swojego gatunku warunki bytowania.

Obornik króliczy

Rodzaj: Artykuł

Prawidłowe postępowanie z króliczym obornikiem jest obowiazkiem hodowcy. Należy pamiętać o nie zanieczyszczaniu środowiska i nie uwalnianiu do niego dodatkowych biogenów jakim jest azot zawarty w oborniku.

Choroby Królików

Rodzaj: Artykuł

Zarówno w chowie przydomowym jak i produkcji żywca króliczego największe straty są wynikiem chorób. Najczęściej spotykane schorzenia, jeżeli zostaną wcześniej zdiagnozowane, są możliwe do wyleczenia. Najważniejszą rzeczą w tego typu hodowli jest profilaktyka. Trafne zdjagnozowanie schorzeń może uchronić hodowcę przed stratami.

Odchody od królików

Rodzaj: Artykuł

Obowiązujące przepisy prawne często są mylnie interpretowane. Obornik króliczy nie może być traktowany na równi z obornikiem pozostałych zwierząt futerkowych.  Dyrektywa 1774 pozwala na stosowanie takiego rozgraniczenia.

Szczepionki dla królików

Rodzaj: Artykuł

Polskie wytwornie zaprzestały produkcji szczepionek dla królików przeciwko myksomatozie i pomorowi. Hodowcy skazani są na szczepionki z Czech lub Słowacji.

Profil

Leszek Gacek

Autor
Napisz wiadomość
Doktor nauk rolniczych, magister biologii, Kierownik fermy królików w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki, PIB
Artykułów:
31
Kod partnerski:
/p:1307

Data urodzenia:
1954-07-28
Dołączył:
2007-07-04 18:22:21
Miasto:
Chorzelów

Ostatnie logowanie:
26-01-2014