Każdy, kto urządza mieszkanie o niewielkiej powierzchni, zastanawia się nad tym, jakie meble kupić, aby z jednej strony móc wygodnie mieszkać, z drugiej mieć nieco wolnej przestrzeni. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych mebli w każdym mieszkaniu jest łóżko. Wygodne łóżko jest bardzo ważne, ale ma jedną wadę. Zajmuje dużo miejsca. 

Data dodania: 2024-01-10

Wyświetleń: 150

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego łóżko w szafie to mebel warty uwagi?

W poniższym tekście skupimy się na nowoczesnym rozwiązaniu, które pozwala pogodzić chęć posiadania wygodnego łóżka, z oszczędnością cennego miejsca. Jest nim łóżko w szafie, a dokładnie łóżko chowane w szafie. Zapraszamy do lektury.

Co przemawia za zakupem łóżka chowanego w szafie?

Łóżko chowane w szafie ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort, funkcjonalność i estetykę. Oto główne z nich:

  1. Oszczędność miejsca

Łóżko w szafie zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjne, ponieważ można je schować w szafie, gdy nie jest potrzebne. Dzięki temu w ciągu dnia zyskujemy dodatkową przestrzeń.

  1. Większa elastyczność w projektowaniu wnętrza

Kiedy uwzględnimy w sypialni pełnowymiarowe łóżko, a dodatkowo jest ona dość mała, nasze pole manewru co do wariantów jej urządzenia jest minimalne. Łóżko w szafie otwiera przed nami nowe możliwości.

  1. Zachowanie komfortu snu

Łóżko chowane w szafie nie odbiega pod względem wygody i komfortu od tradycyjnego. Możemy używać naszej ulubionej pościeli, materaca. Jedyna różnica to pamiętanie o specjalnych paskach, gumach, które podtrzymują całość podczas składania łóżka. Chowane w szafie łóżko jest stabilne, bezpieczne i łatwe w obsłudze.

W jakich mieszkaniach sprawdzą się one najlepiej?

Łóżko chowane w szafie jest idealne dla każdego mieszkania, w którym chcemy zaoszczędzić miejsce i zwiększyć jego funkcjonalność. Najczęstszym argumentem za jego zakupem jest jednak niewielka powierzchnia, dlatego też spotkamy je głównie w kawalerkach, niewielkich mieszkaniach dwupokojowych, lub mieszkaniach mało ustawnych, w których brakuje miejsca na pełnowymiarowe łóżko. Inną z opcji może być np. łóżko w pokoju dla gości. Jeśli od czasu do czasu chcemy przenocować kogoś z rodziny, możemy to zrobić, wysuwając łóżko, które jest niewidoczne na co dzień.

Łóżko składane pionowo czy poziomo, które wybrać?

Łóżka chowane w szafie dostępne są w dwóch wersjach: pionowej i poziomej. Obie mają swoje zalety i wady, ale kluczowym kryterium przy ich wyborze są wymiary pomieszczenia, w którym ma ono stanąć:

- łóżko pionowe zajmuje mniej szerokości, ale wymaga większej wysokości pomieszczenia,
- łóżko poziome zajmuje więcej szerokości, ale nadaje się do pomieszczeń z niskim sufitem np. na poddaszu.

Czy chowane łóżko sprawdzi się również jak łoże małżeńskie?

To jedno z często pojawiających się pytań. Tak, łóżko w szafie może być również świetnym rozwiązaniem dla par, które chcą mieć wygodne łoże małżeńskie, ale mają niewielką sypialnię. Łóżko chowane może mieć klasyczny rozmiar 160x200 cm lub 180x200 cm. Wersja z szafą może być też rozwiązaniem, które zapewnia przy okazji lampki nocne, półki na książkę itd.

Jak dbać o mechanizm łóżka, aby działał możliwie długo?

Producenci podkreślają, że mechanizm składanego łóżka powinien wytrzymać ok. 3000 składań. Jeśli wierzyć ich zapewnieniom daje to nam ok. 8 lat spokoju. Z całą pewnością łóżko składane wymaga delikatnego podejścia. Przy każdym składaniu należy to robić dokładnie, aby niepotrzebnie nie obciążać sprężyn i prowadnic. Nie należy również przesuwać otwartego łóżka, gdyż możemy osłabić, poluzować jego mechanizm.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego, łóżko chowane w szafie to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które stanowi pewnego rodzaju odpowiedź na bolączkę, z jaką zmaga się wiele osób w postaci niewielkiej przestrzeni mieszkania. Wszędzie nam, gdzie możemy oszczędzić nieco przestrzeni, warto postawić na łóżko w szafie. Śpimy średnio 8 godzin. Przez pozostały czas, łóżko stoi i zajmuje miejsce. Dzięki opcji składania tak być nie musi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena