Urządzanie kolejnych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu to nie tylko nie lada wyzwanie, ale i konieczność sprawdzenia wielu czynników, zanim zdecydujemy się na zakup określonych mebli. Nie inaczej jest w przypadku narożników, które najczęściej kupujemy do salonu, a czasem także do pokoju dziecięcego czy gabinetu. Na co powinniśmy uważać, jeżeli planujemy zakup mebla tego typu? Czym charakteryzują się narożniki nowoczesne z obiciem tapicerowanym? 

Data dodania: 2023-11-11

Wyświetleń: 74

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Narożnik na wymiar - jak wybrać najlepszy?

Na co zwrócić uwagę, jeżeli wybieramy mebel do salonu, a co, gdy ma on jednocześnie służyć nam jako część sypialniana?

  1. Narożnik na wymiar - w jakich wnętrzach się sprawdzi?
  2. Narożnik z funkcją spania - czy to dobra opcja?
  3. Czym cechują się nowoczesne narożniki?
  4. Jak poprawnie dbać o narożniki tapicerowane?

Narożnik na wymiar - w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Narożnik na wymiar to bardzo popularna i chętnie wybierana opcja do aranżacji salonu. Jest bardziej funkcjonalny, niż zwykła sofa i jednocześnie zabiera mniej miejsca, ponieważ możemy (choć nie musimy) ustawić go bezpośrednio przy ścianie. Mebel ten świetnie sprawdzi się w praktycznie każdym salonie - zarówno dużym, jak i tym o niewielkich rozmiarach. Dzięki różnorodności dostępnych na rynku opcji bez problemu dopasujemy go do dowolnie wybranego stylu aranżacji, a w razie potrzeby możemy też zlecić wykonanie mebla na zamówienie. Ta ostatnia opcja jest szczególnie przydatna w sytuacji, gdy nasz salon ma nietypowe wymiary lub gdy chcemy uzyskać ściśle określony wystrój i gotowe, dostępne od ręki modele nie są zgodne z naszą designerską wizją.

Narożnik z funkcją spania - czy to dobra opcja?

Jeżeli narożnik posiada funkcję spania, znacząco odmienia to nasz salon. Od teraz możemy nie tylko traktować go jako miejsce do spędzania czasu w ciągu dnia, ale w razie potrzeby możemy również kogoś przenocować lub wykorzystać go samodzielnie, na przykład w sytuacji, gdy jedno z domowników jest chore. Narożniki modułowe wyposażone dodatkowo w ruchome zagłówki i oferujące opcję spania są też świetnym wyborem do niewielkich domów i mieszkań, gdzie nasz salon pełni jednocześnie funkcję sypialni i chcemy, aby w dzień wyglądał nieco inaczej, niż na wieczór oraz nocą. Wybierając podobny mebel możemy zamaskować fakt, że pokój ma dwojakie przeznaczenie, co pozwala nam zachować poczucie intymności, gdy w ciągu dnia podejmujemy gości lub samodzielnie spędzamy czas w pomieszczeniu.

Czym cechują się nowoczesne narożniki?

Nowoczesny narożnik to przede wszystkim mebel bardzo trwały. Powinien być oparty o solidną konstrukcję, najczęściej drewnianą z metalowymi elementami. Dzięki temu jest on w stanie wytrzymać duże obciążenie, nawet gdy korzysta z niego kilka osób jednocześnie. Kolejną ważną kwestią jest także materiał obicia. Najpopularniejszą opcją na rynku są tapicerowane narożniki, głównie ze względu na mnogość dostępnych opcji, łatwość wykonania na specjalne zamówienie oraz prostotę utrzymania mebla w czystości. Dodatkowo tapicerka jest materiałem, który świetnie współgra z wieloma innymi, jak na przykład drewno, szkło czy kamień. To zdecydowanie odróżnia ją od skóry i innych typów obić, które zwykle sprawdzają się tylko w ściśle określonych warunkach.

Bardzo ważną cechą, jaką powinny charakteryzować się meble wypoczynkowe do salonu, jest także trwałość. Nie warto na nich oszczędzać - im lepsze wybierzemy, tym dłużej nam posłużą i dłużej będą przy tym wyglądać jak nowe. Zadbajmy więc o mocne drewno i solidne materiały do obicia, a będziemy bardzo długo zadowoleni z naszego zakupu.

Jak poprawnie dbać o narożniki tapicerowane?

Przygotowywane na wymiar narożniki tapicerowane jest stosunkowo łatwo utrzymać w dobrym stanie. Jeżeli chcemy uniknąć przetarć na najbardziej narażonych elementach obicia, warto położyć na narożniku koc lub narzutę, która uchroni mebel przed nadmierną eksploatacją. Stylowy narożnik tapicerowany możemy również łatwo uchronić od kurzu i zabrudzeń - wystarczy regularnie czyścić jego powierzchnię suchymi lub mokrymi środkami do prania przeznaczonymi do tego typu mebli.

Dość istotnym czynnikiem ryzyka dla tapicerki są promienie słoneczne. Jeżeli będzie ona wystawiona na ich działanie przez odpowiednio długi czas, w końcu jej kolor zblaknie. Warto pamiętać o tym w momencie meblowania salonu i ustawić meble tapicerowane w taki sposób, aby światło słoneczne nie padało na nie bezpośrednio przez okna. Jest to szczególnie warta uwagi kwestia w przypadku, gdy nasze okna wychodzą na południe - wtedy w salonie przez większą część dnia będzie bardzo jasno.

Narożniki na wymiar to popularny wybór do salonu, głównie ze względu na możliwość dostosowania do określonego wnętrza, jak i indywidualnego gustu nabywcy. Wybierając model dla siebie zadbajmy o to, aby posiadał wygodne siedzisko, ruchome zagłówki, a także - jeżeli nam na tym zależy - aby oferował funkcję spania. Nie możemy również zapomnieć o dopilnowaniu jakości wykonanych materiałów, jak i samego wykonania mebla. Jeżeli zadbamy o powyższe, będzie on nam wiernie służył przez wiele lat.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena