Ogród to miejsce, które powinno być szczególnie zadbane. W końcu stanowi on wizytówkę naszego domu i podkreśla charakter całej posesji. Odpowiednie meble i elementy małej architektury, połączone ze starannie dobraną roślinnością, możemy zestawiać w niezliczone kombinacje, co daje ciekawe efekty wizualne. 

Data dodania: 2023-10-25

Wyświetleń: 154

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Lampy stojące do ogrodu. Jak wybrać idealne oświetlenie na zewnątrz?

Sprawdzonym sposobem na uzupełnienie aranżacji ogrodu, podwórka oraz dojazdu do posesji jest wprowadzenie oświetlenia w postaci lamp stojących. Ich światło tworzy przyjemny i przytulny klimat, a jednocześnie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i funkcjonalności działki.

Nowoczesne lampy stojące do ogrodu – piękny i praktyczny rodzaj oświetlenia

Oświetlenie zewnętrzne to tani, a zarazem bardzo efektowny sposób na dopełnienie aranżacji ogrodów i terenów zielonych wokół domu. W zależności od zastosowanych opraw możemy wydobyć z mroku najpiękniejsze fragmenty roślin, detale architektoniczne, a nawet całe wnętrze ogrodu. Za pomocą odpowiedniego oświetlenia przydomowej przestrzeni można stworzyć magiczny i przytulny nastrój, który będzie oczarowywał o każdej porze dnia i nocy. Światło lamp wyodrębni najbardziej atrakcyjne elementy całej strefy ogrodu, zbuduje niesamowitą atmosferę i dostarczy przyjemnych wrażeń. Lampy stojące ogrodowe to jednak nie tylko piękny element dekoracyjny. Jednocześnie to także niezwykle praktyczny dodatek do każdego zieleńca, który doskonale rozświetli ogrodowe ścieżki i ciągi komunikacyjne, zapewniając bezpieczeństwo po zmroku.

Lampy stojące na ścieżkach ogrodowych. Jak dobrać idealne oświetlenie na zewnątrz?

Wybór odpowiednich lamp do ogrodu i przed dom jest niezwykle ważny. Rozwiązaniem gwarantującym zarówno doskonałe oświetlenie, jak również efektowne zmiany w kwestii aranżacji, są ogrodowe lampy stojące. To jeden z trendów, na który powinieneś zwrócić uwagę jeśli zależy Ci na przyjaznym, a zarazem modnym i oryginalnym klimacie ogrodu. Lampy stojące mogą spełniać zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną. Tego typu oświetlenie doskonale sprawdzi się w do oświetlenia ogrodów, a także przestrzeni publicznych: skwerów, ścieżek czy alejek w parkach. Wiele modeli wyposażonych jest we wbudowane źródło światła LED, co oznacza długą żywotność i energooszczędność. Lampy zewnętrzne z diodami LED są jednym z najbardziej praktycznych i ekonomicznych źródeł światła dostępnych na rynku. Wybór oświetlenia powinien być podyktowany nie tylko trendami. Pamiętajmy, by wziąć pod uwagę również nasze potrzeby i styl posesji. W asortymencie sklepów z oświetleniem dostępne są lampy w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu bez trudu dopasujemy odpowiednie produkty do swojego ogrodu. Nowoczesne lampy stojące na prąd w kształcie słupków będą wspaniale uzupełniały aranżacje o minimalistycznym stylu. Eleganckie lampy w stylu retro, np. takie z efektem patyny, świetnie sprawdzą się w przestrzeni ogrodów klasycznych. Jeśli marzy Ci się romantyczny zieleniec w stylu dworkowym, ten typ oświetlenia może okazać się strzałem w dziesiątkę. Praktycznym i nowoczesnym rozwiązaniem do każdego ogrodu mogą być lampy ogrodowe stojące z czujnikiem ruchu i zmierzchu. To takie lampy, które uruchamiają się automatycznie, gdy zostaną spełnione określone warunki. Oprawy zewnętrzne wyposażone w czujnik ruchu i zmierzchu nie tylko ostrzegą przed nieproszonym gościem, ale również zaświecą się tylko wtedy, gdy będzie to potrzebne, czyli w nocy. Dodatkowo specyfika ich pracy pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Lampy ogrodowe stojące – wskazówki dotyczące montażu

Lampy stojące do ogrodu możemy zamontować na różnego rodzaju podłożu. Ważne jest, aby teren, na którym planujemy postawić taką lampę, był utwardzony. Jeżeli chcemy umieścić lampę bezpośrednio na trawniku, możemy wykorzystać gotowe fundamenty dedykowane specjalnie pod lampy ogrodowe. Wystarczy osadzić taki fundament w ziemi w miejscu montażu, a następnie przykręcić podstawę lampy. W przypadku montażu słupków oświetleniowych w szeregu, np. przy drodze lub alejce, ważna jest odpowiednia odległość między lampami. Zależna jest ona od wysokości lampy, mocy i kąta świecenia źródła światła. Na sam już koniec należy podkreślić jeszcze jedną ważną rzecz. Otóż lampy stojące do ogrodu powinny być skonstruowane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Dlatego wybierajmy te modele, które są przystosowane do montażu na zewnątrz. Produkty przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń nie nadają się do zastosowań zewnętrznych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena