Podczas aktywności seksualnej zależy nam na przyjemności. W zależności od osoby, czasu i sytuacji niektóre bodźce mogą się nam wydawać za atrakcyjne. Pochodzą one z zewnątrz, fantazji czy naszego ciała. Nasz umysł interpretuje je jako przyjemne, a w ich odczuwaniu zawsze uczestniczy ciało. Nie tylko oddech może ulec zmianie, ale również tętno, ciśnienie, impulsy nerwowe czy wydzielanie hormonów.

Data dodania: 2023-09-07

Wyświetleń: 69

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Ruch jako droga do osiągnięcia przyjemności

Ruch a przyjemność - oddychaj

Oddech może okazać się potężnym narzędziem podczas podniecenia i pobudzenia. Ważne jest, aby był on wystarczająco głęboki - musi pojawić się swobodny ruch ciała w obszarze ramion, klatki piersiowej i brzucha. Oddech przyczynia się do odpowiedniego natlenienia krwi i przeżywania emocji, a mięśnie dna miednicy aktywują się, poprzez współpracę z przeponą. Dobrym pomysłem jest więc eksperymentowanie z oddechem - raz szybko, raz wolno, nosem i ustami. Jeżeli pojawi się jednak jakiś dyskomfort, to należy wrócić do swojego naturalnego oddechu.

Trochę ruchu nie zaszkodzi!

Nawet niewielki ruch powoduje, że ciało reaguje na dany bodziec. Wspiera on połączenia w ciele, budzi czucie i pobudza krążenie. Jeżeli jednak w danym obszarze pojawia się napięcie, to może być to odpowiedź na trudność związaną z przeszłością bądź teraźniejszością.

Wszelkie napięcie czy bezruch może być interpretowany przez mózg jako sytuacja stresowa, co oddala nas od podniecenia i przyjemności. Czasem jednak wystarczy wprowadzić ten sam ruch bądź oddech, a innym razem należy dokonać zmian w pozycji, otoczeniu, dotyku czy sposobie pobudzania.

Warto również poznać różne rodzaje ruchu i dotyku, jak np. duży, niewielki, szybki, wolny, nagły, delikatny, powtarzalny czy zmienny. Należy się nim bawić i sprawdzać, co w danym momencie jest nam potrzebne.

Przeżywanie przyjemności dla całego ciała

Dotyk nie dotyczy tylko genitaliów, ale całego ciała, a sama w sobie reakcja może obejmować również uczucia i emocje. W jaki więc sposób można sobie pozwolić na doświadczanie emocji całym sobą?

Wydawaj dźwięki! Obszar żuchwowy jest połączony z dnem miednicy i poprzez wydawanie dźwięków uwalniasz nie tylko emocje i napięcie, ale również wyrażasz przyjemność. Dla wielu osób jest to również bodziec podniecający. Oczywiście nie zawsze wydawanie dźwięków będą łączyć się z przyjemnością. Zrobi się natomiast przestrzeń na to, aby móc poczuć więcej. Na początku mogą pojawić się trudne emocje, ale jest to normalne - wszystko w swoim czasie.

Czasem trudno jest nam osiągnąć przyjemność - stresujemy się tym, aby się nie ośmieszyć czy tym jak wyglądamy w danym momencie w oczach naszego partnera. Musimy nauczyć się być wyrozumiali dla siebie i pozwolić sobie na przyjemność. Zdarza się jednak, że wymagana jest w tym wypadku pomoc specjalisty i nie należy się tego wstydzić.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena