Lampy ogrodowe doświetlają teren po zapadnięciu zmroku, a przy okazji pełnią funkcję dekoracyjną. Nieocenione są przede wszystkim latem, gdy sporo czasu spędza się na zewnątrz. Odpowiednie oświetlenie towarzyszy wielu imprezom organizowanym w ogrodach i na tarasach. Jak znaleźć naprawdę solidne lampy ogrodowe? Co trzeba mieć na uwadze przy ich zakupie?

Data dodania: 2023-06-28

Wyświetleń: 82

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak znaleźć solidne lampy ogrodowe?

Czy w ogrodzie potrzebne jest oświetlenie?

Trzeba pamiętać o tym, że oświetlenie zewnętrzne pełni dwie istotne funkcje. Zacząć trzeba od tego, że zwiększa bezpieczeństwo domowników i gości. Spacerowanie po ogrodzie po zapadnięciu zmroku bywa czasem niebezpieczne. Dodatkowo odpowiednio rozmieszczone solidne lampy ogrodowe sprawiają, że nikt obcy nie może się niepostrzeżenie dostać na dany teren. 

Za sprawą oświetlenia zewnętrznego w ogrodzie można bez obaw organizować różnego rodzaju spotkania towarzyskie. 

Solidne lampy ogrodowe - czyli jakie?

Prawdziwym hitem od dobrych kilku lat są solarne lampy ogrodowe. Sporą ofertę tego typu oświetlenia można znaleźć w e-sklepie https://lampyip44.pl/. Tego rodzaju lampy do działania wykorzystują energię słoneczną. Są tym samym ekologiczne i energooszczędne. Dają delikatne światło. 

Oczywiście oświetlenie ogrodowe mocno różni się od tego domowego. Przede wszystkim narażone jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych - opadów deszczu czy niskich temperatur. Dlatego na zewnątrz należy montować jedynie solidne lampy ogrodowe. Muszą być one wykonane z wytrzymałych materiałów. Tylko wtedy można liczyć na to, że posłużą przez wiele lat. Jednocześnie oświetlenie ogrodowe może być naprawdę efektowne wizualnie.

Czym powinny się cechować lampy montowane w ogrodzie?

Dobrym rozwiązaniem jest zakup lamp ogrodowych wyposażonych w czujnik ruchu. Są one w zasadzie bezobsługowe, bo zapalają się same, gdy wykryją jakiś ruch. Trudno o lepsze rozwiązanie w czasie wieczornych spacerów. Można wtedy bez obaw udać się do swojego ogrodu. Lampy będą zapalać się samoistnie, pozwalając na bezpieczną wędrówkę. 

Warto zwrócić uwagę nie tylko na ogrodowe oświetlenie solarne, ale i na energooszczędne lampy LED. Zużywają one o wiele mniej energii niż standardowe żarówki. Dodatkowo nie mają w sobie niebezpiecznej rtęci. Ledowe oświetlenie z roku na rok zyskuje na popularności, bo daje ogromne wręcz możliwości. Dawać może różne światło, mniej i bardziej intensywne. 

Lampy ogrodowe przybierają różne formy i kształty. Są to zarówno klasyczne słupki, jak i delikatne girlandy czy wieszane na ścianach kinkiety. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.Licencja: Creative Commons
0 Ocena