Technologia nieustannie się rozwija i przynosi wiele innowacyjnych możliwości, często ułatwiające codzienne życie. Dzięki temu możesz na przykład mieć bieżący dostęp do pomiarów liczników wodomierzy, ciepłomierzy i liczników energii. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że dane pomiarowe będą wysyłane automatycznie, a to eliminuje potrzebę ręcznego wpisywania. Oszczędzanie możesz zacząć już teraz – wystarczy, że zlecisz instalację inteligentnego licznika. 

Data dodania: 2023-07-11

Wyświetleń: 78

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

BLOG

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy inteligentne liczniki pomogą zmniejszyć rachunki za media?

Zdalny odczyt wodomierzy pomoże zmniejszyć rachunki

Jak działają wodomierze? Najczęściej spotykanym typem wodomierza w krajach Unii Europejskiej jest mechaniczny wodomierz wirnikowy. Zasada jego działania jest prosta. Woda przepływając przez wodomierz wpływa do komory pomiarowej, wprowadzając w ruch zamontowany w nim wirnik, z którym połączone jest liczydło w postaci obracających się numerowanych pierścieni. Aby taki wodomierz mógł być odczytywany zdalnie, na wodomierz nakładana jest tzw. „nakładka” radiowa. To ona odpowiada za automatyczne przesyłanie  danych na serwer telemetryczny. To naprawdę proste  i co najważniejsze – wygodne.

Historia odczytów jest przechowywana w urządzeniu w celu stałej analizy. Dzięki temu w razie wystąpienia nadzwyczajnej aktywności lub awarii, na przykład nagłego wycieku wody, zostaniesz o tym automatycznie poinformowany. Oczywiście do danych masz pełen dostęp i możesz je przeglądać w dowolnej chwili.         

Krok w stronę oszczędności zużycia mediów            

Dzięki nowoczesnym licznikom możesz świadomie korzystać z mediów. Oszczędność, jaką daje zdalny odczyt licznika jest bardzo duża. Jeśli mieszkasz w bloku, zimą często nieświadomie możesz zostawić odkręcone kaloryfery. Takie niedopatrzenia często słono kosztują. Dzięki nowym technologiom zaczniesz oszczędzać i jednocześnie zadbasz o środowisko naturalne. 

Zdalny odczyt ciepłomierzy – podobnie jak w przypadku wodomierzy - również oznacza stały dostęp do danych on-line 24/7, pozwalający Ci na pełną kontrolę. Zazwyczaj wiele osób nie zastanawia się nad tym, ile wody/ciepła ich lokal może zużyć podczas jednego, zwykłego dnia.

Rachunki za media już Cię nie zaskoczą, bo będziesz mógł je analizować i skutecznie optymalizować zużycie.        

Inteligentny licznik? W pełni bezpieczna technologia

Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo danych. Nie musisz się jednak niczego obawiać, ponieważ znani producenci gwarantują wysokie standardy usług. Informacje przesyłane w systemach zdalnego odczytu liczników są zawsze szyfrowane i niedostępne dla osób trzecich. Do tego dostęp do danych wymaga uwierzytelniania unikalnym kodem i hasłem, które jest przydzielane indywidualnie, do konta każdego klienta. Pamiętaj też o tym, aby zlecić instalację  systemu zaufanej i cenionej na rynku firmie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena