Zestaw mebli do salonu to zawsze wydatek, który będzie odczuwalny w domowym budżecie, a jednak jest wiele powodów, żeby zdecydować się na taki zakup, zamiast kupować meble w kilku podejściach. Dlaczego zestawy mebli to lepsze rozwiązanie niż pojedyncze sztuki?

 

Data dodania: 2023-05-24

Wyświetleń: 216

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Meble do salonu: dlaczego warto je kupować w zestawach?

Pełne dopasowanie kolorów

To, jaką wagę przywiązuje się do estetyki, to kwestia mocno indywidualna, ale jest oczywiste, że kupując zestaw mebli do salonu, otrzyma się meble wykończone w identyczny sposób. To ważne, bo choć lista kolorów jest zwykle dość ograniczona, to „wenge” czy „dąb” w wykonaniu różnych producentów oklein mogą prezentować się zauważalnie inaczej. Różnice będą też widoczne, jeśli kupi się meble od tego samego producenta, ale sama folia meblowa będzie pochodziła z innej partii. Tutaj zwykle rozbieżności będą na tyle niewielkie, że zapewne pozostaną niezauważalne, ale osoby szczególnie wrażliwe na estetyczne zgrzyty, powinny zawsze mieć to na uwadze.

Zgrana użyteczność

O użyteczności można mówić w kontekście pojedynczych mebli – szaf, regałów lub stolików RTV. Z drugiej strony, wieloelementowe meblościanki salonowe też projektuje się z szerzej rozumianą użytecznością w tyle głowy. Chodzi o to, aby taki zestaw mebli do salonu jako całość zapewniał odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, podzieloną na szafki, półki i szuflady w rozsądny sposób. 

Nawet wybierając pojedyncze meble do salonu od dobrego producenta, zaprojektowane ergonomicznie, nie można mieć pewności, że jako całość będą choćby w połowie tak funkcjonalne, jak zestaw zaprojektowany od początku jako całość. Dotyczy to także pozornie mniej istotnych elementów: wykorzystania zawiasów czy prowadnic z cichym domykaniem, podobnego systemu montażu półek z regulacją wysokości i tak dalej.

Ekonomia skali

Jest jeszcze jeden ważny powód, o którym wiele osób pamięta, ale daje się przekonać, że w przypadku mebli nie ma to znaczenia. Błąd. Zakup mebli do salonu jako zestawu jest po prostu tańszy niż zakup poszczególnych elementów po kolei. Na stronie https://meblekukulka.pl/ można zresztą podejrzeć meblościanki do salonu, których ceny w ogóle pozytywnie się wyróżniają.

Ma to też wymiar praktyczny – najczęściej wszystkie meble w pokoju są w tym samym wieku i wymiana ich w jednej chwili jest zwyczajnie najwygodniejsza. Pozwala nie tylko uniknąć niepotrzebnych wydatków, ale też zbędnego zamieszania związanego z przenoszeniem rzeczy z jednej szafy do drugiej. Zakup zestawu mebli jest ekonomiczny i z finansowego punktu widzenia, i jeżeli chodzi o czas oraz konieczną do wykonania pracę.

Niczego nie zabraknie

Meble, choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, też są przedmiotem mniej lub bardziej modnym. O ile najprostsze modele często pozostają w produkcji przez wiele lat, to przecież jest też wiele projektów, które są produkowane 2-3 sezony, po czym producent przechodzi na inne linie. To o tyle istotne, że przecież bardzo często może się zdarzyć, że kupuje się meble już z serii bliższych końcowi produkcji, a przez to, jeśli będzie się kupowało tylko pojedyncze elementy, nie będzie można liczyć na zbudowanie całego zestawu, zanim w ogóle zejdzie on z taśmy.

W tym momencie jeszcze wyraźniejsze stają się zarysowane wcześniej problemy. Zakup zestawu mebli do salonów będzie po prostu pewniejszy pod każdym względem. Raz wydane pieniądze, jedna dostawa, łatwość i szybkość montażu, maksymalne dopasowanie estetyczne i ergonomiczne – dopiero, jeśli gotowy zestaw okaże się zbyt mały, będzie trzeba zastanowić się nad jego rozszerzeniem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena