Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. O niej myśli się, gdy dzień jest szczególnie męczący. Dlatego też kluczową rolę w jej aranżacji stanowi dostosowanie do własnych preferencji. Nie zawsze bowiem aktualne trendy, okazują się przysłowiowym 'strzałem w 10.'. Urządzając sypialnię, należy przede wszystkim mieć na uwadze indywidualne oczekiwania i komfort. Punkt centralny wystroju wnętrza w każdym przypadku stanowi łóżko. 

Data dodania: 2023-05-23

Wyświetleń: 246

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czym się kierować, wybierając łóżko do sypialni?

Wygodny mebel decyduje o wypoczynku. A sen jak wiadomo jest podstawową potrzebą organizmu. Jakie łóżka sypialniane wziąć pod uwagę, aranżując wnętrze swojej sypialni?

Jakie parametry uwzględnić, kupując łóżko sypialniane?

Bez wątpienia parametrem, który należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, planując zakup łóżka jest jego rozmiar. Przyjmuje się, że wygodę jednej osobie zapewni mebel o minimalnej długości 200 cm i szerokości 90 cm. W przypadku pary optymalna szerokość to 160 cm. Oczywiście sklepy, specjalizujące się w sprzedaży mebli do sypialni, posiadają w ofercie zarówno mniejsze modele np. 140 x 200 cm, jak i większe 200 x 200 cm. Dodatkowo warto rozważyć również obecność wezgłowia. Łóżko sypialniane wyposażone w oparcie, poprawia komfort użytkowania. Doceniają go szczególnie osoby, lubiące czytać lub pracować przed snem. W poszukiwaniu idealnego mebla, należy także pamiętać o dostosowaniu do stylu wnętrza. Powinno bowiem współgrać z konceptem aranżacyjnym sypialni.

Rodzaje łóżek

Jeden z najczęściej wybieranych modeli stanowią łóżka drewniane. To świetne rozwiązanie dla osób, które szukają mebla na lata. Drewno bowiem ma charakter ponadczasowy. A zatem nigdy nie wyjdzie z mody. Praktyczne drewniane łóżka, ocieplają pomieszczenie i dodają mu wyjątkowego charakteru. Ich największą zaletą jest funkcjonalność oraz dopasowanie do otoczenia. Drewniane modele odnajdą się zarówno w klasycznych, skandynawskich, jak i modernistycznych wnętrzach. Na rynku dostępne są także łóżka metalowe. Modele tego typu mogą sprawdzić się w przypadku sypialni urządzonych w industrialnym, nowoczesnym stylu. Alternatywą dla tych mebli są łóżka tapicerowane. Łączą w sobie przytulność i elegancję. Meble tego typu wykonuje się z płyty meblowej pokrytej pianką i miękkim materiałem. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się natomiast łóżka kontynentalne z pojemnikiem. W odróżnieniu od klasycznych modeli, łóżko z pojemnikiem ma bardziej złożoną konstrukcję. Tworzy je bowiem zarówno materac, jak i skrzynia dolna, którą doceniają przede wszystkim właściciele niewielkich sypialni.

Jakie zalety ma łóżko z pojemnikiem?

Największą zaletą łóżka z pojemnikiem jest oszczędność miejsca. Dzięki nim zyskuje się dodatkową przestrzeń we wnętrzu. Nie zawsze bowiem istnieje możliwość wyposażenia sypialni w dużą garderobę. Łóżko z pojemnikiem z powodzeniem ją zastąpi. Praktyczny schowek bez problemu zmieści pościel, poduszki czy koce, na które nie ma już miejsca w szafach. Dno tego typu modeli jest stosunkowo twarde, dzięki czemu wytrzyma również spore obciążenie.

Nowoczesne łóżko z pojemnikiem

W poszukiwaniu idealnego łóżka do sypialni warto wziąć pod uwagę sklepy z bogatą ofertą, a jednocześnie z modelami dostosowanymi do aktualnych potrzeb klientów. Solidne łóżko z pojemnikiem musi nie tylko być praktyczne i służyć na lata, ale i wpisywać się w aranżację wnętrza. Warto zwrócić uwagę na to czy wybrany model odpowiada metrażowi pomieszczenia. W sypialni nawet takiej o niewielkiej powierzchni, liczy się przestrzeń, gwarantująca wypoczynek i spokojny sen. Wybierając łóżko z pojemnikiem niezależnie od tego czy będzie to łóżko drewniane, tapicerowanej czy kontynentalne, należy mieć na względzie prawidłową cyrkulację powietrza oraz komfort.

Łóżko jest zdecydowanie czymś więcej niż tylko meblem do sypialni. To właśnie ono decyduje o funkcjonowaniu organizmu na co dzień. Jakościowy sen gwarantuje dobre samopoczucie. Dlatego też nie zawsze należy kierować się trendami sprzedażowymi. Warto wziąć pod uwagę indywidualne oczekiwania, a przede wszystkim możliwości aranżacyjne. Łóżko z pojemnikiem stanowi uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w niewielkich sypialniach. Dodatkowo szeroki wybór dostępnych typów łóżek z funkcją schowka, pozwala bez problemu dostosować mebel do konceptu aranżacyjnego.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena