W Skandynawii skutery śnieżne są niezwykle popularne. W Polsce zainteresowanie tymi pojazdami jest nieporównywalnie mniejsze. Jeżeli jednak cenisz sobie poczucie wolności i zimą chcesz odkrywać miejsca trudnodostępne, zakup skutera śnieżnego to dobra decyzja. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, porównując dostępne modele.

Data dodania: 2023-03-21

Wyświetleń: 458

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać idealny skuter śnieżny? Oto kilka wskazówek!

Jakie skutery śnieżne pasują do Twoich potrzeb? Porównaj sportowe, rekreacyjne i użytkowe modele!

Aby dobrze wybrać skuter śnieżny, w pierwszej kolejności określ, w jakim celu będziesz go używać. Dostępne w sprzedaży skutery śnieżne marki BRP są przydzielane do różnych grup, w tym:

  • Skutery do głębokiego śniegu, np. modele Ski-Doo Summit

  • Skutery użytkowe, np. skutery śnieżne Ski-Doo Expedition

  • Skutery crossover, np. skutery śnieżne Ski-Doo Renegade

Różnica między nimi sprowadza się do budowy i zastosowanych rozwiązań. Przykładowo sportowe skutery śnieżne wyróżniają się krótką i wąską gąsienicą. W rezultacie łatwo pokonują przeszkody i prowadzi się je bez większego wysiłku. W przypadku modeli wyścigowych kluczowa jest prędkość, którą można rozwinąć. Z kolei skutery śnieżne użytkowe są zbudowane w taki sposób, aby można było nimi przewozić cięższe ładunki.

Skutery śnieżne – modele jedno- czy dwuosobowe?

Między sobą dostępne skutery śnieżne różnią się budową. Nie dotyczy to jednak wyłącznie rodzaju gąsienicy czy wbudowanej jednostki napędowej – mowa też o konstrukcji siedzisk. Pojazdy te mogą być zarówno jednoosobowe, jak i dwuosobowe.

Jednoosobowe skutery śnieżne to pojazdy zaprojektowane z myślą o osobach żądnych przygód. Z uwagi na mocny silnik, pozwalają one przemierzać różne tereny – zapewniają płynną jazdę zarówno po głębokim śniegu, jak i szlakach, dzięki czemu oferują użytkownikowi radość z jazdy w zróżnicowanych warunkach.

Dwuosobowe skutery śnieżne to głównie modele turystyczne. Często nie pozwalają one rozwinąć dużych prędkości, bo projektowane są do jazdy rekreacyjnej. Wyróżnia je też wyższa waga i zwrotność, dzięki czemu uchodzą za najbardziej bezpieczne. Idealnie nadają się na dłuższe wypady, podczas których tempo jazdy nie jest kluczowe.

Jaki skuter śnieżny wybrać jako początkujący? Oto nasze rady!

Jeżeli planujesz zakup pierwszego skutera śnieżnego, musisz zdecydować, na czym najbardziej Ci zależy – na prędkości, dużej liczbie schowków ładunkowych czy może dwuosobowym siedzisku. Interesują Cię skutery śnieżne do różnych zadań? Prawdopodobnie będziesz musiał zaakceptować kompromis i wybrać, które kwestie są dla Ciebie kluczowe.

Jako skutery śnieżne dla początkujących dobrze sprawdzają się modele turystyczne. Z uwagi na swoją konstrukcję są one proste w prowadzeniu, a jednocześnie najbezpieczniejsze. Pozwalają też na naukę pod okiem instruktora. Ponieważ takie skutery są wyposażone w bagażnik, z powodzeniem nadają się na weekendowe wypady – np. na ryby.

Wybierając skuter śnieżny dla siebie, nie zapomnij, że pojazd to nie wszystko – musisz jeszcze zaopatrzyć się w akcesoria (kask, rękawice), obuwie i ubiór. Odzież musi być nieprzemakalna – tylko w ten sposób zapewnisz sobie komfort podczas eksploracji wyznaczonej trasy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena