Wygodne materaca to podstawa, kiedy chodzi o zdrowy, relaksujący sen. Na przestrzeni lat próbowano wielu różnych rozwiązań, jednak żadne nie sprawdziło się równie dobrze, co pianka termoelastyczna w materacu. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale na razie przedstawimy 4 najważniejsze.

Data dodania: 2023-03-06

Wyświetleń: 250

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

4 powody, dla których warto wybrać materac termoelastyczny

Dobre dopasowanie do ciała i sen bez bólu

Przede wszystkim wysokiej klasy pianka termoelastyczna pozwala uzyskać optymalne podparcie całego ciała, a to oznacza idealne ułożenie kręgosłupa. Mniejszy nacisk, naturalne ułożenie i komfortowe podparcie w każdym punkcie to coś, co wyróżnia materace termoelastyczne. Żeby jednak z tego wszystkiego skorzystać, trzeba wybrać dobry materac. A ponieważ trudno jest to zrobić, nie mając fachowej wiedzy, idealnym rozwiązaniem będzie znaleźć najlepszy sklep z materacami online, gdzie wszystkie materace są doskonałe, a doradcy podpowiedzą, który wybrać w konkretnym przypadku.

Materace przyjazne alergikom i dobre dla skóry

Pianka termoelastyczna, zwłaszcza jeśli zostanie pokryta najdoskonalszym pokrowcem – a tak produkuje się najnowsze ekologiczne materace – nie tylko stanowi wybitnie niekorzystne środowisko do rozwoju roztoczy czy pleśni, ale też pozwala na zapewnienie mikrowentylacji lepszej, niż jakikolwiek inny materiał. Zastosowanie naturalnych dzianin na pokrowce dodatkowo sprawia, że całonocny wypoczynek w żaden sposób nie obciąża skóry. To ważne, ponieważ wiele osób dopiero na takim materacu poczuje, jak wielką różnicę może zrobić sen na zdrowym materacu o przemyślanym projekcie i poprawnym wykonaniu.

Oczywiście można zrobić więcej, żeby zadbać o zdrowy sen, ale już sam wybór dobrej klasy ekologicznego materaca termoelastycznego może zdziałać cuda. W końcu chodzi tu o najbardziej istotny element całego łóżka, więc właśnie na tym należy się skupić w głównej mierze.

Ponadprzeciętna trwałość

Materace z pianki termoelastycznej najlepiej opisują dwa przymioty: komfort i trwałość. Chyba żaden inny materiał do tej pory nie był w stanie równie dobrze połączyć obu tych cech. Komfort wynika z perfekcyjnego dopasowania do ciała, natomiast trwałość jest pochodną samej fizycznej budowy pianki. Zresztą dziś ekologiczne materace mogą jeszcze bardziej przesunąć te granice, bo na przykład pianka wyprodukowana z olejów roślinnych nie tylko nie ustępuje tej klasycznej, ale może nawet wytrzymać jeszcze dłużej. Co warte podkreślenia – wraz ze zużywaniem się pianki, sam materac nadal pozostaje w dużej części wolny od roztoczy czy pleśni, więc cały czas będzie zapewniał zdrowy sen. 

Żaden materac nie jest wieczny – termoelastyczny też nie, jednak w jego przypadku oznaki zużycia będą pojawiały się najpóźniej i nie będą towarzyszyły im objawy znane z innych typów materacy, takie jak skrzypienie czy zapadanie się i łamanie.

Idealny materac na cały rok

Pianka termoelastyczna jest świetnym materiałem, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu termicznego. Także w tym przypadku oczywiście duże znaczenie będzie miał materiał, z którego wykonany zostanie pokrowiec, jednak nawet przy zupełnie przeciętnym pokrowcu, taki materac nadal będzie gwarantował wyższy komfort termiczny. W praktyce oznacza to, że zimą materac nie będzie chłodny, a latem będzie ograniczał pocenie się, zapewniając tak wydajną wentylację, jak to tylko możliwe. Oczywiście nadal można manipulować tymi właściwościami, dobierając pokrowce, powłoczki i samą pościel, jednak już w swojej podstawowej wersji pianka termoelastyczna bije na głowę praktycznie wszystkie inne materiały stosowane powszechnie do produkcji materacy.

Już dziś kup materac termoelastyczny – odkryj nowy wymiar wygody podczas snu i ciesz się wszystkimi zaletami tego prostego, ale doskonałego technicznie rozwiązania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena