Poszukujesz praktycznej szafy do sypialni? To jeden z najczęściej używanych mebli w domu, więc jego wybór nie może być przypadkowy. Funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu szafa poprawia jakość życia i sprawia, że poranne szykowanie się do wyjścia jest przyjemniejsze. Mebel powinien być całkowicie dopasowany do Twoich potrzeb. Jakie kryteria mają znaczenie przy wyborze szafy do sypialni? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki, zakupowy poradnik.

 

Data dodania: 2023-02-24

Wyświetleń: 55

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Szafy do sypialni – jak wybrać idealny model? Podpowiadamy

Jaką szafę wybrać? Dopasowaną do pomieszczenia

Zanim rozpoczniesz poszukiwanie idealnego modelu szafy do sypialni, zmierz pomieszczenie i przestrzeń, w której mogłaby stanąć. Kluczowe wymiary to długość i wysokość ściany, ale też podłoga – ta wartość zadecyduje o głębokości szafy. Jeżeli urządzasz sypialnię od zera, to pamiętaj, że ważniejszym od niej meblem jest wygodne łóżko, w związku z czym szafa musi być dopasowana do powierzchni spania – nie odwrotnie. Jeżeli każdy centymetr wnętrza ma dla Ciebie znaczenie, rozglądaj się za modelami wyposażonymi w drzwi przesuwne – uchylne fronty lepiej sprawdzą się w przestronnych sypialniach.

Wymiary szafy dopasuj też do swoich potrzeb i ilości rzeczy, jakie chcesz w niej przechowywać. Przyjęło się, że optymalną przestrzeń dla jednej osoby zapewni szafa o wymiarach 140x200 cm, natomiast dla dwóch – 180x210 cm. Oczywiście są to orientacyjne wymiary – Twoje preferencje w tym obszarze są najważniejsze.

Wyposażenie, czyli wnętrze Twojej szafy do sypialni

Idealne szafy do sypialni to meble dopasowane do Twoich potrzeb. Wnętrze powinno więc odpowiadać elementom Twojej garderoby. Jeśli nosisz więcej ubrań, które wymagają powieszenia na wieszakach, postaraj się wybrać model z kilkoma drążkami. Pamiętaj, by nie zabrakło w nim półek i praktycznych szuflad, w których swobodnie przechowasz dodatki i bieliznę.

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na dużą szafę, a zależy Ci na tym, by móc przechować jak najwięcej rzeczy, wybierz mebel, który może być rozbudowany o specjalną nadstawkę. Takie szafy są dostępne np. tutaj – https://msfurniture.pl/szafy – w nadstawkach możesz umieścić np. torby podróżne lub odzież sezonową, dzięki czemu zyskasz więcej miejsca na półkach szafy, a Twoja sypialnia zawsze będzie uporządkowana!

Design ma znaczenie!

Nie bez znaczenia pozostaje wykończenie szafy do sypialni. Estetyka mebla  powinna pasować do aranżacji wnętrza i jednocześnie nie przytłaczać pomieszczenia. W małych sypialniach świetnie sprawdzą się modele wyposażone w lustro – to praktyczny dodatek, który optycznie powiększy wnętrze. Takie rozwiązanie sprawdzi się niezależnie od tego, w jakim stylu urządzona jest Twoja sypialnia. Rynek oferuje mnóstwo możliwości w zakresie wykończenia mebli – bez trudu znajdziesz idealną szafę, która będzie prezentowała się doskonale we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, glamour czy minimalistycznych.Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena