Dezynsekcją nazywamy proces eliminowania lub znacznego ograniczenia ilości owadów, mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Temu procesowi można również poddawać insekty, których obecność jest dla nas dyskomfortem. W zależności od konkretnego przypadku stosuje się środki biologiczne, chemiczne bądź fizyczne. Celem dezynsekcji jest całkowita eliminacja problemu lub zredukowanie ilości owadów do poziomu, który nie stanowi zagrożenia.

Data dodania: 2023-02-18

Wyświetleń: 269

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dezynsekcja- co to?

Dezynsekcja - zasady jej przeprowadzania

Pojawienie się dużej ilości owadów w naszym otoczeniu jest jednoznacznym sygnałem, że czas zainterweniować. Insekty należy eliminować, gdyż stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz zwierząt. Jednak próby pozbywania się komarów, karaluchów, pluskiew, czy innych pasożytów na „własną rękę” nie jest najskuteczniejszą metodą. Często domowe sposoby nie tylko mogą nie pomóc, ale wręcz zaszkodzić maskując problem. Co zrobić i do kogo się zwrócić o pomoc, gdy ten problem dotknie nas lub nasze najbliższe otoczenie?

Gdzie szukać pomocy?

Aby dezynsekcja przyniosła oczekiwane efekty i nie stanowiła ryzyka dla otoczenia, musi być przeprowadzana przez profesjonalne firmy, które się w tym specjalizują. Dysponują one odpowiednim sprzętem, doświadczeniem i umiejętnościami pozwalającymi skutecznie pozbyć się problemu. Jedną, z takich firm jest alerobale.pl działająca na terenie całej Warszawy. Skorzystanie z pomocy fachowców pozwala na dokładną analizę problemu i dopasowanie metody, która pozwoli definitywnie pozbyć się insektów.

Metody dezynsekcji

Profesjonalne firmy zazwyczaj oferują te trzy najskuteczniejsze metody: metoda opryskowa (substancja biobójcza w formie oprysku), metoda żelowa (trutka w miejscu osiedlenia owadów) oraz zamgławianie ULV (wytwarzanie biobójczej mgły).

Opryski i żele

W przypadku dwóch pierwszych metod mamy  do czynienia z działaniem miejscowym to znaczy, że pozwala ona wyeliminować gniazdo, w którym wykluwają się owady. Metoda opryskowa polega na rozprowadzeniu substancji biobójczej, za pomocą opryskiwania ciśnieniowego. Z kolei metoda żelowa polega na rozłożeniu specjalnych kostek imitujących pokarm owadów. Trutka dostaje się do ich układu pokarmowego i je zabija, a sam zatruty szkodnik przenosi ją na inne osobniki i do gniazda.

Zamgławianie

Dzięki tej metodzie, polegającej na rozprowadzaniu odpowiedniego środka za pomocą rozpylacza, możemy mieć pewność, że substancja dotrze do najbardziej ukrytych zakamarków dezynsekowanego pomieszczenia.

Po takiej dezynsekcji preparat jest na całej powierzchni która zamgławiamy tak że przed użyciem powierzchni oraz kontaktem z rzeczami preparat należy zmyć (zwłaszcza jeżeli występuję zwierzę w domu). Odnośnie pozostawianych śladów to czasami pozostaje nalot tak że może być on widoczny na meblach. Mgła nie może się ulotnić (gaz tak). Mgła może wyschnąć, ale bezpieczne użycie powierzchni jest dopiero po 3 h od zakończenia dezynsekcji.

Wysoka skuteczność za niską cenę

Nie trzeba wydawać fortuny, aby otrzymać profesjonalną i skuteczna pomoc w walce z insektami. Cena jest uzależniona między innymi od wielkości pomieszczeń i dobranej metody. Jednak dezynsekcja Warszawa to najbezpieczniejsze rozwiązanie w rozsądnej cenie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena