Opakowania tekturowe mają bardzo szerokie przeznaczenie w branży opakowaniowej i wybierane są obecnie przez różne firmy. W jaki sposób mogą być one wykorzystane? Jak wybrać te odpowiednie?

 

Data dodania: 2023-01-19

Wyświetleń: 49

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać najlepsze opakowania tekturowe z nadrukiem?

Zastosowania opakowań tekturowych. Do czego się nadają?

Tektura jest materiałem uniwersalnym używanym w pakowaniu wielu produktów. Powstające z niej opakowania mogą mieć różne formy, kształty, mogą być opatrzone o różne dodatkowe elementy, a także mogą być poddawane wykończeniu przez nadruki i uszlachetnianie.

Najczęściej opakowania tekturowe z nadrukiem wykorzystuje się jako opakowania jednostkowe produktów, natomiast mogą być one również używane z powodzeniem do pakowania zbiorczego.

Wykorzystuje się je między innymi do pakowania produktów jak:

  • żywność
  • obuwie
  • gadżety
  • szkło
  • ceramika
  • elektronika
  • kosmetyki
  • leki
  • galanteria skórzana

Oczywiście, to jedynie kilka przykładowych produktów, ponieważ opakowania tekturowe z nadrukiem mogą być również używane w wielu innych przypadkach.

Warto też wskazać, że opakowania tekturowe bardzo często używane są w handlu internetowym. Przeznaczone są one do pakowania produktów kupowanych online i zapewniają dobrą ochronę podczas transportu.

Czym warto kierować się przy wyborze opakowań tekturowych z nadrukiem?

Zróżnicowane opakowania tekturowe z nadrukiem powodują, że firmy mogą wybrać takie, które będą odpowiednio dobrane do pakowanych produktów, ich wymiarów, kształtów czy wymaganego stopnia ochrony.

Aby wybrać odpowiednie opakowania tekturowe z nadrukiem, warto wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

Wymiary i kształt opakowania

Takie opakowania można kupić w różnych wariantach gotowych, dlatego można dopasować je wtedy do produktów. Gdy zależy nam na indywidualnym dopasowaniu, możemy zdecydować się na zamówienie opakowań na wymiar.

Grubość opakowania

Zależnie od tego, jaką grubość ma tektura wykorzystana do pakowania, można uzyskać inny stopień ochrony produktów. Im będzie on grubsza, tym produkty będą lepiej chronione przed zniszczeniem.

Typ nadruku

Producenci oferują opakowania tekturowe z nadrukiem w dwóch głównych wariantach. Nadruk może być wykonany bezpośrednio na opakowaniu albo też może być ono wykończone papierem z nadrukiem.

Uszlachetnienie

Warto wskazać, że opakowania tekturowe z nadrukiem mogą być na różne sposoby uszlachetnianie, dlatego można je wykończyć przez lakierowanie, satynowanie, złocenie, by dzięki temu miały efektowny wygląd.

Gdy mamy trudności z wyborem odpowiednich opakowań, warto sprawdzić oferty w różnych drukarniach i skorzystać z pomocy ich pracowników, by wybrać odpowiednie materiały.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena