Smartfony, nawet te sprzed kilku lat, dysponują naprawdę dużą mocą obliczeniową. Choć na co dzień wykorzystujesz ją głównie do odpowiadania na wiadomości tekstowe czy głosowe, sprawdzania poczty internetowej czy najnowszych wiadomości, musisz wiedzieć, że sprzęt, który z reguły nosisz w kieszeni, może przydać się do wielu innych, ciekawych rzeczy!

 

Data dodania: 2022-08-16

Wyświetleń: 318

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne smartfony to potęga. Jak wykorzystać ich potencjał?

Gry mobilne – nie tylko bawią, ale i uczą

W sklepach z aplikacjami Google Play czy też AppStore, znajdziesz różnego rodzaju gry na tablety i smartfony. Niektóre, takie jak kasyno aplikacja na telefon, służą głównie czerpaniu rozrywki i zabiciu nudy. Coraz większą popularność zdobywają jednak gry i programy, które pozwalają na poszerzanie horyzontów, naukę, a nawet zdobywanie umiejętności, przydatnych w życiu zawodowym.

Jedną z kategorii gier, niezwykle popularnej na smartfony, są gry karciane. Tytuły takie jak Hearthstone czy Gwint potrafią naprawdę mocno oddziaływać na szare komórki, szczególnie podczas zaciętych bitew z innymi graczami.

Jeśli z kolei chcesz poprawić swoją wiedzę ogólną, zdecyduj się na aplikacje typu quizy. Możesz w nich pojedynkować się na wiedzę z innymi graczami, czasem nawet z innych krajów! Jedną z największych baz graczy posiada aplikacja Quizwanie, którą do tej pory pobrało ponad 5 milionów użytkowników systemu Android.

Aplikacje, które przydadzą Ci się w życiu codziennym

Mieszkasz w dużym mieście i często korzystasz z komunikacji miejskiej? Przetestuj aplikacje, które pomogą Ci zaplanować trasę nawet w najdalsze zakątki, a przy okazji kupisz w nich wszystkie potrzebne bilety. W tej kategorii niekwestionowanym liderem jest aplikacja Jak Dojadę, jednak niektóre miasta posiadają swoje dedykowane programy tego typu.

Czasem w życiu zdarzy się tak, że konieczne będzie przeniesienie do wirtualnego świata prawdziwego dokumentu. Oczywiście najprościej jest zrobić to przy pomocy skanera, jednak nie każdy takowy posiada. Dzięki dziesiątkom specjalnych aplikacji, a także mocy aparatu twojego smartfona, możesz w mgnieniu oka zeskanować dokumenty w wysokiej rozdzielczości, bez użycia żadnych dodatkowych peryferiów!

Mapy i nawigacje to programy, które w podstawowej wersji preinstalowane są na wszystkich smartfonach, zarówno z systemem Android, jak i iOS. Propozycje od Google oraz Apple są wystarczające dla większości użytkowników, a co więcej, oferują masę ciekawych funkcji, wśród których wyróżnić można nawigowanie w rozszerzonej rzeczywistości, zintegrowane oceny punktów handlowych i usługowych czy atrakcji, a nawet kompatybilność z usługami sharingowymi.Zaopatrz się w urządzenia „smart” i kontroluj je przy użyciu smartfona

  1. wiek upływa nam pod znakiem wszędobylskiej cyfryzacji. Dopisek „smart” znaleźć można już nie tylko przy telefonach, ale też przy zegarkach, żarówkach, a nawet… pralkach i lodówkach. Jeśli chcesz iść z duchem czasu, a przy tym znacząco ułatwić sobie życie, możesz zmieniać swój „zwykły” dom, w dom „inteligentny”.

 

Wykorzystując różnego rodzaju aplikacje, a przy tym moc obliczeniową smartfona i urządzenia końcowego, możesz sterować oświetleniem w pomieszczeniach, rozpocząć pranie czy sprawić, by napoje w lodówce stały się nieco chłodniejsze niż zazwyczaj. Intuicyjność tego typu programów w dużej mierze zależy od ich producenta, jednak nie powinieneś mieć żadnego problemu, by opanować jakąkolwiek z nich!

Uwaga:  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena