Piaskarki do piaskowania to wyspecjalizowany sprzęt, który jest bardzo często wykorzystywany w różnych zakładach produkcyjnych. Jednak w pełni będziesz zadowolony z tego urządzenia, jeśli zdecydujesz się na model, odpowiadający potrzebom Twojej firmy. Dlatego poznaj zasady wyboru piaskarki do piaskowania!

Data dodania: 2022-08-12

Wyświetleń: 404

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy wiesz jak wybrać piaskarkę do piaskowania?

Zasady wyboru piaskarek

Rodzaj urządzenia

Do dyspozycji masz naprawdę przeróżne piaskarki do piaskowania, które nadają się do pracy z różnymi materiałami. Wśród najpopularniejszych urządzeń są te przeznaczone do metalu, ponieważ skutecznie pozbywają się zbędnych warstw. Możesz również zdecydować się na modele przemysłowe, ciśnieniowe i inżektorowe, a także na piaskarki kabinowe z ruchomymi bądź nieruchomymi elementami.

Zastosowanie

Koniecznie weź pod uwagę to, jakie zastosowanie ma mieć maszyna do piaskowania. W końcu ma to wpływ na cechy urządzenia, a przede wszystkim na to, jaka wielkość sprawdzi się najlepiej. Najczęściej te maszyny są stosowane doszlifowania elementów o nieregularnych kształtach, przygotowywanie metalu do malowania proszkowego, renowacje stalowych elementów, a także do oczyszczania części samochodowych.

Cena

Choć cena ma ogromne znaczenie podczas kompletowania wyposażania zakładu produkcyjnego, to jednak nie może być najważniejszych kryterium wyboru. W końcu najtańsze są wersje kompaktowe i mobilne, ale za to tego typu urządzenia nie poradzą sobie z nieustanną pracą. Jeśli zależy Ci na seryjnej pracy, to dużo lepiej sprawdzi się automatyczna piaskarka, która znowu wyróżnia się większą konstrukcją. Zwróć uwagę na to, że oprócz wymiarów wiąże się to również z wyższą ceną w porównaniu do wcześniej wspomnianego modelu. Dlatego kieruj się swoimi potrzebami oraz budżetem, jakim dysponujesz.

Parametry

Kolejną ważną zasadą wyboru są konkretne parametry danych modeli, które później mają wpływ na sposób działania tej maszyny, a przede wszystkim na jej wydajność. Zauważ, że parametry mogą się różnić w zależności od tego, z jaką intensywnością zabrudzeń ma sobie radzić piaskarka. Jeśli służy do oczyszczania niewielkich detali, to zupełnie wystarczą optymalne parametry. Nieco inaczej jest w przypadku piaskowania trwałych zanieczyszczeń, ponieważ zazwyczaj zdążyły już wniknąć w strukturę materiału. Wówczas duże lepiej sprawdzą się maszyny dostosowane do wielkogabarytowych elementów oraz cechach, dostosowanych do masowej pracy.

Sposób działania

Podczas wyboru piaskarek zastanów się nad tym, w jakim tempie i z jaką częstotliwością ma działać ten sprzęt. W końcu dostępne są różne wersje np. kompaktowe bądź przemysłowe. Ten pierwszy typ sprawdzi się do sporadycznych i lekkich prac. Możesz też zdecydować się na przemysłowe piaskarki, które bez problemu poradzą sobie z pracą przez całą dobę. Takie rozwiązanie z pewnością dobrze sprawdzi się w wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych, gdzie wiele prac opiera się właśnie na tej czynności.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena