Zdarza się, że do jakiegoś hotelu lub innego miejsca noclegowego przyjeżdżamy na jedną noc aby zrobić sobie przerwę w dłuższej podróży. Wówczas najlepszym wyjściem jest znalezienie czegoś jak najbliżej drogi, z której musimy na ten nocleg zjechać. Taką rolę dla podróżnych pełnią różnego rodzaju hotele i zajazdy przy autostradach.

Data dodania: 2022-07-28

Wyświetleń: 391

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Hotel dobry dla podróżnych

Przy samej drodze czy jednak trochę dalej?

Noclegi ulokowane dosłownie obok drogi szybkiego ruchu mają tę niedogodność, że niemal całą noc dobiega do pokoju hałas. Jest to problem zwłaszcza w upalne miesiące lata, kiedy nawet okna nie można otworzyć, żeby nie słyszeć nieustającego szumu. Dlatego może jednak lepiej nieco od tej trasy szybkiego ruchu odjechać. Dotarcie do celu zajmie czasami kilka minut, ale spokój i cisza pozwolą naprawdę zregenerować siły do dalszej jazdy.

Aby znaleźć najlepsze dla siebie miejsce najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Jeżeli na przykład podróżujecie autostradą z Poznania do Warszawy to wpiszcie frazę "hotel autostrada A2 lub hotel przy autostradzie A2" - na pewno coś się znajdzie. A gdybyściechcieli przy okazji coś dobrego zjeść powinniście wpisać też jednocześnie "restauracje przy A2".

Jakie udogodnienia powinien mieć hotel dobry dla podróżnych?

Przerwa na regenerację sił w dalekiej podróży powinna pomóc jak najlepiej się zregenerować. Dobrze będzie jeżeli wraz z noclegiem znajdziecie miejsce, gdzie można się przejść na krótki spacer. Najlepiej w ciszy, na przykład w ogrodzie. Po tym spacerze (albo i przed) przyda się ciepły smaczny posiłek. Hotel powinien mieć przestronne pokoje zwłaszcza jeżeli wieziemy ze sobą dużo bagaży aby w nocy idąc do toalety nie potykać się o torby i walizki.

Jeżeli przerwa w podróży dotyczy wielu osób (na przykład wycieczka firmowa) dobrze będzie gdy wszyscy zmieszczą się w jednym hotelu aby następnego dnia nie trzeba było czekać na siebie nawzajem lub po kogoś jechać w inne miejsce. A`propos wyjazdów firmowych - może się zdarzyć, że przy okazji służbowej podróży szefowie chcieliby coś ważnego przekazać swoim pracownikom. Przyda się wówczas też sala konferencyjna. Albo też nawet bankietowa gdyby trafiło przy okazji na czyjeś urodziny.

Duże miasto, mniejsze miasto czy jednak wieś?

Wbrew pozorom dobre hotele z wysokim standardem, świetną obsługą i komfortowymi pokojami znajdziecie nie tylko w wielkich ośrodkach miejskich takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Poznań. Zdarzają się takie również w mniejszych miastach a nawet w małych wsiach. Ich dużym atutem są często niższe ceny, więcej wolnej przestrzeni wokoło, a także cisza otoczenia - co dobrze wpływa na regenerację sił. Idąc na spacer można nieraz natrafić na ciekawe, mało znane zabytki -jakiś średniowieczny kościół, dawne grodzisko albo po prostu łąka i las świetne na krótką przechadzkę.

Hotele na wsiach często mają sporej wielkości ogrody, w których znajdziecie na przykład altany do grillowania, albo ławeczki ze stolikami na świeżym powietrzu. W restauracjach nierzadko serwują potrawy lokalne ze składników kupowanych u miejscowych producentów - znacznie zdrowsze i smaczniejsze od tych z supermarketów i wielkich spożywczych hurtowni.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena