W związku ze zmiennym, środkowoeuropejskim klimatem, jaki panuje w naszym kraju, niemal w każdym polskim domu i mieszkaniu zamontowane jest ogrzewanie. Choć w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie podłogowe, to w większości gospodarstw domowych nadal możemy spotkać grzejniki płytowe i członowe. Mogą być one podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej lub - w przypadku domów jednorodzinnych - do kotła zapewniającego nam ciepłą wodę. 

Data dodania: 2022-06-29

Wyświetleń: 188

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Głowice do grzejników - co warto o nich wiedzieć?

Jak możemy regulować temperaturę w pomieszczeniu, gdy ogrzewamy nasze lokum za pomocą tradycyjnych kaloryferów?

Głowica termostatyczna do grzejnika - jak działa?

W tzw. starym budownictwem montowano grzejniki, które nie były wyposażone w regulator temperatury. Oznacza to zatem, że kontrola temperatury w pomieszczeniu była niemożliwa, a w przypadku jego przegrzania - mogliśmy co najwyżej otworzyć okno, marnując wypracowane ciepło. Na szczęście w ciągu ostatnich dekad większość spółdzielni mieszkaniowych i właścicieli domów jednorodzinnych zdecydowała się na montaż głowic do grzejników z termostatem. Są one niezwykle funkcjonalne i łatwe w obsłudze, a ponadto z wysoką precyzyjnością pozwalają dozować ciepło, które zostanie przekazane do danego pomieszczenia. Jak działa głowica grzejnikowa? Reguluje ona w sposób automatyczny pracę zaworu odpowiedzialnego za wpuszczanie gorącej wody do naszych kaloryferów. Oczywiście w razie potrzeby możemy samodzielnie regulować pracę wspomnianego zaworu.

 

Dla prawidłowego działania głowicy termostatycznej konieczne jest, aby nie była ona zasłonięta meblami, gdyż regulator temperatury i jego czujnik może wskazywać wówczas wyższą temperaturę niż ta rzeczywista, co w konsekwencji może prowadzić do przegrzania pomieszczenia. Prawidłowo zamontowana głowica grzejnikowa zapewnia lokatorom komfort cieplny bez nadmiernego zużywania energii. To niezwykle ważne zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji, gdy wszyscy szukamy oszczędności. Dla właściwego efektu warto wybrać głowice od renomowanego producenta. Tylko wówczas mamy pewność, że termostat działa w sposób prawidłowy.

 

Jaka głowica termostatyczna do grzejnika?

Jeśli poszukujemy odpowiedniej głowicy termostatycznej do grzejnika, warto sięgnąć po produkty marki Salus Controls. Przedsiębiorstwo to od lat projektuje automatykę budynkową dla branży grzewczej. Lata doświadczeń i współpracy z najlepszymi światowymi inżynierami sprawiły, że firma ta oferuje regulatory grzejnikowe najwyższej klasy, które nie tylko gwarantują nam inteligentną kontrolę temperatury w pomieszczeniu, ale także spore oszczędności. Szacuje się, że odpowiednie głowice do grzejników potrafią zredukować koszty użytkowania ogrzewania nawet od 25-30% w skali roku. Marka Salus oferuje rozwiązania innowacyjne, które wyprzedzają technologicznie tradycyjne, ręczne głowice termostatyczne.

 

Jednym z modeli szczególnie polecanych jest TRV10RAM. Głowica ta nie dopuszcza do przegrzania wnętrz, a stan pracy jest sygnalizowany za pomocą diody LED. System posiada zaawansowany samouczący się algorytm, co powoduje, że możemy cieszyć się stałą temperaturą w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień. Ponadto, jeśli zdecydujemy się na zakup dodatkowego modułu sterowania RX10RF, wówczas w zależności od sygnału zapotrzebowania na ciepło danej głowicy, możemy sterować kotłem całkowicie bezprzewodowo. To świetny wybór dla osób ceniących sobie komfort, bezpieczeństwo i ekonomiczne rozwiązania. Pamiętajmy jednak, aby wybierać głowice dopasowaną do modelu naszego grzejnika.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena