Turniej hokejowy kobiet rozpocznie się dzień przed oficjalnym otwarciem Zimowej Olimpiady. Będzie on trwał od 3 do 17 lutego 2022 r. Każda z drużyn rozegra po 4 mecze w fazie grupowej, która zakończy się 8 lutego. 

Data dodania: 2022-06-03

Wyświetleń: 256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Żeński hokej na ZIO 2022

Obecnie możemy typować zakłady bukmacherskie hokej na stronach wiarygodnych bukmacherów https://vulkan36.bet/pl/hockey. Już dziś operatorzy hazardowi oferują zakłady na różne drużyny hokejowe i typy bukmacherskie. 

Po raz pierwszy w Olimpiadzie weźmie udział 10 ekip. Na ZIO 2018 w żeńskim turnieju hokejowym brały udział 8 drużyn. Do "wielkiej szóstki" należą: Stany Zjednoczone, Kanada, Finlandia, Rosja, Szwajcaria i Japonia. Ranking ten uwzględnia cztery Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang. 

Do tych krajów dołączą Chiny jako gospodarz turnieju, a także Czechy, Dania i Szwecja. Dla chińskich hokeistów jest to trzecia wizyta na Igrzyskach Olimpijskich, po Nagano 98 i Vancouver 2010. Dla Dunek będzie to pierwszy hokejowy turniej na ZIO, podobnie jak i dla Czeszek.

Regulamin turnieju hokejowego na ZIO 2022

Drużyny otrzymują trzy punkty za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Dwa punkty za zwycięstwo w dogrywce lub rzutach karnych, jeden za porażkę w dogrywce lub rzutach karnych. W przypadku remisu pierwszym kryterium będzie spotkanie "łeb w łeb". Jeśli trzy lub cztery drużyny są remisowe pod względem punktów, kryteria są następujące:

  1. Punkty zdobyte w poprzednich meczach pomiędzy danymi ekipami.
  2. Różnica strzelonych bramek w tych meczach.
  3. Liczba strzelonych bramek w poprzednich meczach.
  4. W przypadku remisu pomiędzy trzema drużynami liczone są punkty, bramki i różnica strzelonych bramek, w tym też pomiędzy innymi zespołami z grupy.
  5. Ranking IIHF na rok 2021.

Zawody odbędą się na dwóch arenach lodowych: Lesports Centre i Xuanwu Sports Palace (Beijing). Lesports Centre gościł u siebie mecze Kunlun Red Star w lidze KHL. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku grali tu najlepsi koszykarze świata. Arena może umieścić ponad 14 000 widzów.

Faworyci turnieju hokejowego ZIO 2022

Po raz pierwszy od 2001 roku kanadyjska drużyna kobiet jedzie na Igrzyska Olimpijskie jako mistrz świata. W finale z Amerykanami zawodniczka Marie-Philippe Poulin przyniosła swojemu zespołowi wygraną w dogrywce. Marie-Philippe Poulin to dwukrotna mistrzyni olimpijska i liderka kobiecego hokeja na lodzie w Kanadzie. 

Często porównuje się ją do Sidney Crosby ze względu na jej umiejętność strzelania bramek w najważniejszych meczach: zdobyła ważne bramki we wszystkich trzech finałach olimpijskich, w których brała udział. 

Jednak Kanadyjczycy przegrali z drużyną ze Stanów w PyeongChang w rzutach karnych. Porażka przerwała passę Kanady, która zdobyła cztery złote medale olimpijskie z rzędu. Tradycyjny finał USA-Kanada z pewnością nie stanie się niespodzianką. Amerykanki konsekwentnie wygrywają Mistrzostwa Świata: pięć tytułów na ostatnich sześciu turniejach.

Zakłady na żeński hokej na ZIO 2022 w trybie live

Dla fanów zakładów na żywo zalecamy sprawdzić ofertę zakładów na hokej operatora VulkanBet. Obstawianie live u tego buka daje graczom wiele korzyści: możliwość sprawdzenia wyników w trybie live, wysokie kursy, możliwość otrzymania zwrotu postawionego zakładu, dostęp do aktualnych danych w trakcie meczu. Z drugiej strony livebetting to olbrzymie ryzyko podjęcia błędnych decyzji. 

Typując VulkanBet zakłady live uzyskamy dostęp do streamingu spotkania. Zanim zaczniemy obstawiać hokej żeński na ZIO, należy wyjaśnić, jak typować tę dyscyplinę i poznać dostępne typy, aby uniknąć przegranej. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena