Widok poplątanych kabli w salonie lub gabinecie przyprawia Cię o ból głowy? Nawet najlepiej urządzone wnętrze traci swój wyjątkowy urok, kiedy w oczy rzucają się zakurzone przewody od sprzętów elektronicznych. Na szczęście na rynku istnieje wiele ciekawych patentów na to, jak ukryć kable w pomieszczeniu, nie zaburzając tym samym jego wystroju. Przekonaj się, jakie to proste!

Data dodania: 2022-05-25

Wyświetleń: 367

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zamaskować kable w domu lub biurze?

Jak wiadomo, wszystkie urządzenia elektroniczne, które montujemy na ścianie, wymagają odpowiedniego poprowadzenia kabli. Niestety, jeżeli podczas ich montażu nie zadbamy o zamaskowanie przewodów, wnętrze będzie sprawiało wrażenie, jakby jego aranżacja nie została jeszcze dokończona. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nowoczesne maskownice ścienne, które pomagają w ukryciu kabli od telewizora, głośników, projektora czy też innych sprzętów.

W sklepach znajdziemy maskownice o różnych kształtach i długościach, a także w bogatej palecie kolorów. Dzięki temu każdy może dobrać taki model, który będzie idealnie dopasowany do wystroju całego pomieszczenia, a wręcz można nawet pokusić się o stwierdzenie, że stanie się ciekawym elementem dekoracyjnym. Niestety, czasami takie rozwiązanie może okazać się niewystarczające… Co wtedy?

Listwa przypodłogowa

Każdy z nas pewnie nie raz natknął się na pajęczą sieć utworzoną ze splątanych kabli od komputera lub telewizora. Z jednej strony zaburzają one estetykę wnętrza, z drugiej natomiast mogą okazać się poważnym zagrożeniem dla domowników, a w szczególności dla małych dzieci i zwierząt. By temu zaradzić, warto zainwestować w specjalne maskownice podłogowe do kabli lub po prostu umieścić je pod listwą przypodłogową. Warto jednak pamiętać, że w razie awarii instalacji elektrycznej dostęp do kabli osłoniętych w ten sposób może okazać się utrudniony.

Profil U – najskuteczniejsza zabudowa instalacji elektrycznej

Trzeci sposób, który zdaje się eliminować wszelkie trudności związane z maskowaniem okablowania, to zakup gotowego elementu z płyt gipsowo-kartonowych, który może posłużyć jako zabudowa instalacji elektrycznej. Profil U oferowany przez polską firmę FlexGips to rewolucyjne rozwiązanie dostępne na rynku materiałów wykończeniowych, które nie tylko skraca czas prac związanych z montażem zabudowy, ale także gwarantuje wieloletnią wytrzymałość całej konstrukcji.

Profil U to produkt sprzedawany w konkretnym rozmiarze, sklejony i przygotowany do bezpośredniego montażu w pomieszczeniu. Co ważne, decydując się na zakup takiego elementu, nie musimy martwić się wtapianiem i szpachlowaniem metalowych narożników, jak to miało miejsce do tej pory przy tradycyjnych zabudowach z płyt gipsowo-kartonowych.

Warto również podkreślić, że profil U to konstrukcja o wszechstronnym zastosowaniu, którą można wykorzystać nie tylko w celu zabudowy okablowania w salonie czy też biurze. Element ten może posłużyć również jako:

  • zabudowa rur łazienkowych;
  • obudowa lampy w sypialni lub salonie;
  • zabudowa profili systemowych;
  • zakończenie ścianki działowej w przestrzeni biurowej;
  • zakończenie ścianki wiszącej, np. kurtynowej;
  • wnęka sufitowa pod montaż oświetlenia LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat profilu U? Zapoznaj się z ofertą FlexGips dostępną na: https://sklep.flexgips.com/pl/p/Profil-U-100-P-FG05/41.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena