Planując aranżację nowego mieszkania, musisz pamiętać, że przestrzeń powinna być maksymalnie funkcjonalna - to szczególnie ważne, jeśli metraż nie jest duży. Aby sprawnie ją podzielić, dobrze jest zadbać o prawidłowe oświetlenie, wykorzystując coś więcej niż główny strumień światła. W ramach dodatkowych punktów świetlnych doskonale sprawdzają się lampy ścienne. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na kinkiety.

Data dodania: 2022-02-02

Wyświetleń: 546

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie zalety mają lampy ścienne?

Nowoczesne lampy ścienne to połączenie wyjątkowej estetyki i wysokiej funkcjonalności. Nie da się ukryć, że oferowane współcześnie przez producentów kinkiety mogą prezentować się na wiele sposobów - ich zróżnicowane projekty sprawiają, że każdy klient znajdzie rozwiązanie na miarę swoich potrzeb. Co sprawia, że tak chętnie je wybieramy? Poznaj największe zalety lamp ściennych.

Lampy ścienne - zalety

Nade wszystko należy raz jeszcze podkreślić, że nowoczesne kinkiety sprawnie łączą funkcjonalność z estetyką. Można zauważyć to podczas przeglądania oferty sklepu Domotio. Oferowane modele są praktyczne, bo dostarczają światło punktowe i mogą służyć do wydzielania stref o różnym przeznaczeniu, a ich interesujące formy sprawiają, że znajdziemy rozwiązanie zarówno do industrialnych, jak i klasycznych wnętrz. Oprócz tego, że same w sobie stanowią ozdobę wnętrza twojego mieszkania, to dodatkowo mogą służyć wyeksponowaniu znajdujących się w nim elementów dekoracyjnych.

Dla właścicieli mieszkań niebagatelne znaczenie ma również fakt, że kinkiety są dostępne zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jeśli więc zależy ci na spójności projektowej i niebywałej estetyce - to rozwiązanie dla ciebie. Lampy ścienne zamontowane z dwóch stron drzwi wejściowych sprawiają, że już od progu czujesz się naprawdę u siebie.

Nie da się także ukryć, że nowoczesne lampy ścienne to nie zawsze duże modele. Nierzadko są naprawdę malutkie, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie na mały metraż i do wszystkich pomieszczeń, w których możliwość swobodnego poruszania się jest na wagę złota. W przypadku wąskich korytarzy ich minimalistyczne projekty mają znaczenie także ze względów bezpieczeństwa.

Warto także wspomnieć, że lampy ścienne mogą być wykorzystywane jako oświetlenie główne. To oczywiście nie jest rozwiązanie dla każdego wnętrza, jednak zauważ, że np. w domowym gabinecie nie będą miały sobie równych. Kinkiety z wysięgnikami zapewniają bowiem bardzo skuteczne oświetlenie kierunkowe, które możesz skierować na swój blat roboczy.

Decydując się na lampy ścienne, nie warto podejmować decyzji o ich zakupie pochopnie. Dobrze jest dokładnie przeanalizować projekty i wykończenie dostępnych modeli - zauważ, że niektóre kinkiety oferują światło skierowane ku dołowi, inne ku górze, niektóre świecą w obie strony jednocześnie, wiele modeli to również oświetlenie z zupełnie zamkniętym kloszem. W zależności od swojej budowy, mogą więc służyć przede wszystkim budowaniu nastroju, doświetlaniu wybranej przestrzeni lub być ozdobą wybranej ściany.

Jak wybrać lampy ścienne?

Znając zalety lamp ściennych, większość z nas podejmuje decyzję o ich zakupie. Zanim jednak wybierzesz model idealnie dopasowany do twoich potrzeb, przeanalizuj kilka istotnych kwestii - dzięki nim decyzja będzie o wiele łatwiejsza.

Pamiętaj, że lampy ścienne najładniej prezentują się zamontowane parami. Mogą pojawić się po dwóch stronach drzwi, lustra czy łóżka. Istnieją jednak przestrzenie, gdzie najlepszą decyzją będzie ich pojedyncze zastosowanie - nad biurkiem, blatem w kuchni czy zlewozmywakiem.

Jeśli potrzebujesz dużej ilości światła, zdecyduj się raczej na kinkiety z wysięgnikami - to praktyczne lampy ścienne, które umożliwiają sterowanie kierunkiem padania światła. Gdy twoim celem jest nade wszystko zbudowanie przyjemnej atmosfery, możesz wybrać modele z zamkniętym, mlecznym kloszem lub projekty, w których światło pada ku ziemi. Modele otwarte ku górze sprawdzają się natomiast w dużych pomieszczeniach jako dodatkowe źródło światła.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena