Chcesz nadać paczkę do bliskiej osoby, a może potrzebujesz zamówić kuriera na potrzeby firmy? Nie ma znaczenia, dlaczego potrzebujesz skorzystać z przewozu ani jaki jest rozmiar paczki, którą planujesz nadać. Możesz zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę wprost z Twojego domu!

Data dodania: 2021-12-28

Wyświetleń: 445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zamówić kuriera po odbiór przesyłki?

Wygodne usługi kurierskie z odbiorem przesyłki z domu

Chcąc wysłać paczkę, stajemy przed wyborem: zawozić ją do punktu nadań, czy może zamówić kuriera do domu? O ile to pierwsze rozwiązanie (nadanie paczki w punkcie) sprawia, że paczka dociera do adresata nieco szybciej - druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza.

Na szczęście, zamawianie kuriera nie jest szczególnie trudne, co sprawia że z czynnością tą poradzą sobie również osoby, które nie korzystają z tego rodzaju usług zbyt często.

Jak zamówić kuriera?

Zamawianie usług kurierskich nie wymaga skomplikowanych działań. Aby móc skorzystać z opcji odbioru przesyłki z domu, wystarczy podać kilka istotnych informacji.

Przede wszystkim, należy określić, jaki rodzaj przesyłki chcesz nadać: list, standardową paczkę, a może paletę? W każdym z tych przypadków trzeba podać dokładne wymiary przesyłki, a także jej wagę. To ważne, by wszystkie te informacje wypełnić prawidłowo: zdarza się bowiem, że bardzo lekkie paczki zajmują sporo przestrzeni i w takiej sytuacji są wyceniane według nieco innych stawek.

Kolejną informacją, jaką musisz podać, jest kraj, do którego chcesz wysłać paczkę. W większości przypadków, standardowo na stronie podana jest Polska, dlatego jeśli zależy Ci, aby wybrać adres zlokalizowany w innym państwie - musisz pamiętać, by zmienić kraj odbioru przesyłki. Jeżeli chcesz nadać paczkę z innego państwa niż Polska, także musisz to zaznaczyć już na początku zamawiania usługi kurierskiej.

Po podaniu wyżej wskazanych, podstawowych informacji możesz przejść do ewentualnych bardziej szczegółowych kwestii. Jeśli przesyłka ma znaczną wartość - warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie. Gdy nadajesz paczkę do klienta lub innej osoby, która powinna pokryć jej równowartość - możesz wybrać opcję, jaką jest przesyłka za pobraniem.

Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji o tym, jak zamówić kuriera, sprawdź poradnik, https://allekurier.pl/poradnik/jak-zamowic-kuriera, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki.

Do domu lub do pracy - dla Twojej wygody

Pamiętaj, że usługę kurierską możesz zamówić pod dowolnie wybrany adres. To oznacza, że kurier może przyjechać po paczkę do Ciebie do domu, do zakładu pracy lub do mieszkania członka rodziny - w zależności od potrzeb i preferencji. To sprawia, że przesyłka może być nadana również wtedy, gdy nie masz możliwości dotrzeć do punktu nadań we własnym zakresie lub gdy z usługi chce skorzystać bliska Ci osoba, dla której nadawana przesyłka jest zbyt ciężka.

Jak przygotować paczkę na przybycie kuriera?

Aby przesyłka została odebrana przez kuriera i dostarczona do odbiorcy, musi być również odpowiednio przygotowana. Pamiętaj, że jeśli zawartość opakowania ulegnie uszkodzeniu bez wyraźnych śladów zniszczenia paczki z zewnątrz - utracisz prawo do uzyskania odszkodowania, bowiem będzie to oznaczało, że paczka uległa uszkodzeniu z Twojej winy.

Aby odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę - przygotuj materiał, którym owiniesz zawartość, najlepiej folię bąbelkową lub specjalne wkłady wypełnione powietrzem. Włóż ich do wnętrza przesyłki tyle, by znajdujący się w pudełku przedmiot nie miał możliwości przemieszczać się. Na koniec - porządnie zaklej pudełko. Nie zapomnij również o przygotowaniu listu przewozowego i sprawdź kilkukrotnie poprawność danych adresowych - tak, by przesyłka mogła jak najszybciej dotrzeć do odbiorcy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena