Wraz ze zbliżającą się wiosną, rozpoczyna się bardzo uroczysty czas I Komunii Świętych. Jest to wielkie wydarzenie dla dziecka, ale i całej jego najbliższej rodziny. Przygotowania do tego wielkiego dnia trwają prawie rok. Prócz przygotowań związanych bezpośrednio z ceremonią przyjęcia sakramentu w kościele, najczęściej rodzice decydują się zaprosić gości na poczęstunek już po części kościelnej. 

Data dodania: 2021-10-14

Wyświetleń: 514

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

5  pomysłów na prezent na Komunię Świętą do 200 zł

Zaproszeni goście często stają przed niełatwym zadaniem, jakim jest wybór prezentu komunijnego. Co roku zmieniają się trendy komunijne i wchodzą nowe, topowe produkty. Począwszy od takich jak: deskorolka elektryczna, smartfon, przez aparat fotograficzny, a kończąc na kursie językowym. Wybór jest ogromny, a jedynym ograniczeniem jest zasobność portfela. Jeżeli nie wiesz co najlepiej na Komunię wybrać i szukasz czegoś w rozsądnej cenie, przestawiamy 5 świetnych propozycji, których koszt nie przekracza 200 zł. 

Prezent komunijny do 200 zł

I Komunia Święta to wydarzenie religijne o życiowym znaczeniu. Z tego powodu warto zadbać, aby prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej podkreślał wagę uroczystości i stanowił pamiątkę dla dziecka na lata. Dziecko z pewnością to doceni wraz z upływającym czasem. Ogromną popularnością cieszą się:

  1. Srebrny obrazekprzedstawiający Rodzinę Świętą, dziecko komunijne, Hostie itp. Przyjmują one różne formy. Czasami są w postaci geometrycznej i wypełniają całość, inne są w kształcie ksiąg, drzew, serc z widocznym obramowaniem z drewna. To co sprawia, że taki obrazek staje się cenną pamiątką jest możliwość umieszczenia grawerunku na części srebrnej lub drewnianej. 
  2. Album na zdjęcia. Specjalny album komunijny jest ozdobiony wizerunkiem dzieci przyjmujących I Komunię Św., Hostii lub ma możliwość umieszczenia na okładce specjalnego, personalizowanego projektu lub życzeń w środku. Taki prezent nie dość, że nawiązuje do sakramentu, to pomoże pomieścić wszystkie, piękne zdjęcia wykonane podczas uroczystości. W ten sposób album staje się podwójną pamiątką.
  3. Biblia lub Pismo Święte jest nieodłącznym elementem rozwijania w dziecku wiary. Podarowanie Biblii lub Pisma Świętego na tą okazję, jest doskonałym pomysłem, ponieważ dziecko jest już na tyle duże, by samodzielnie czytać dzieje biblijne. Ciekawym pomysłem jest wybranie modelu z indywidualnym nadrukiem na okładce.
  4. Srebrna ramka to prezent uniwersalny na I Komunię Świętą dla chłopca, ale pasuje również dziewczynce. Dzięki materiałowi, z którego jest wykonana, staje się eleganckim prezentem. Jeżeli do tego jest możliwość umieszczenia na niej grawerunku z życzeniami, to z pewnością zapadnie w pamięć i pięknie wyeksponuje zdjęcie komunijne.
  5. Bransoletka z różańcem to hit. Możesz ją podarować na Komunię dla chłopca i dla dziewczynki. Jest to drogocenny, biżuteryjny prezent o jednoznacznym przekazie. Jest to także bardzo praktyczny prezent, który przyda się w życiu dorosłym. Przy jego pomocy, dziecko może realizować swoją potrzebę modlitwy w każdym miejscu, w którym się aktualnie znajduje. Do tego to także subtelna ozdoba.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena