Nie ulega wątpliwości, że jednym z najlepszych prezentów, jaki możemy podarować naszym bliskim jest książka (o ile ta osoba lubi czytać). Jednak nie zawsze wiemy, jaki gatunek zadowoli znajomego książkoholika i w czym w ostatnim czasie się zaczytuje. Dodatkowa trudność pojawia się wtedy, kiedy sami nie czytamy i nie wiemy, jakie tytuły są na rynku hitem.

Data dodania: 2021-06-01

Wyświetleń: 387

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Książkowy renesans - jaki tom wybrać na prezent?
  1. Książkowy prezent - czym się kierować podczas wyboru tytułu?
  2. Jakie książki podarować bliskim osobom?
  3. Prezenty w formie książki dla nieznajomych?
  4. A co dla siebie - książki papierowe czy elektroniczne?

Książkowy prezent - czym się kierować podczas wyboru tytułu?

W ciągu roku pojawia się wiele okazji, by obdarować bliską osobę. Nie zawsze jednak chcemy stawiać na najprostszy prezent, który generuje najmniej wysiłku. Chcąc prawdziwie uszczęśliwić obdarowywaną osobę, warto kupić jej to, co naprawdę lubi. Dla książkoholika z pewnością będzie to jakaś rynkowa nowość. Książka od zawsze stanowiła trafiony prezent, dla tych co czytają więcej, jak i dla tych co czytają nieco mniej. Z pewnością nie jest to dobry upominek dla osób, które całe życie są z książkami na bakier.

Konkretny prezent, konkretny tytuł książki czy gatunek zależy głównie od preferencji osoby, którą chcemy obdarować. Dobrym posunięciem będzie sprawdzenie, co dana osoba posiada na półce i poprosić w księgarni o tytuły zbliżone gatunkowo bądź o inne pozycje tego autora. Możemy również przeprowadzić dość dyskretną rozmowę z tą osobą i dowiedzieć się co obecnie czyta i czy nie zapatruje się na jakąś nowość wydawniczą.

Jeśli szukamy prezentu sami w księgarni internetowej, możemy posłużyć się filtrami, które bardzo dokładnie rozgraniczają książki i pokazują osobno kryminały, romanse, thrillery czy książki obyczajowe.

Jakie książki podarować bliskim osobom?

Podarowanie książki dziecku nie jest trudne. Bardzo często wystarczy znać wiek - jeśli są to dość małe dzieci, które jeszcze samodzielnie nie czytają, możemy wybrać cokolwiek, byleby mnie była to gruba i męcząca pozycja. Fantastycznie w przypadku małych dzieci sprawdzą się kartonowe książeczki z obrazkami. Dla nieco starszych dzieci warto wybrać ciekawą powieść, która gdzieniegdzie poprzeplatana jest intrygującymi ilustracjami.

Dla osób wyjeżdżających często na urlopy można zakupić książkę z trickami przydatnymi podczas samodzielnego podróżowania, z kolei dla osób interesujących się panująca dookoła rzeczywistością warto wybrać książkę z literatury faktu. Dobrym pomysłem dla młodych rodziców może okazać się poradnik z delikatnymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji czy wychowania malucha. Dla fanów polskiej prozy świetnie sprawdzi się powieść rodzimego debiutanta.

Prezenty w formie książki dla nieznajomych?

Zdarzają się okazje, podczas których musimy zorganizować prezent dla osób, których nie znamy zbyt dobrze. Chodzi chociażby o pracownicze mikołajki czy mikołajki w szkole średniej. Dobrym wyjściem byłoby poznanie gustu danej osoby, jednak wcale nie musimy tego robić osobiście. Dużo mogą nam podpowiedzieć media społecznościowe. Jeśli wiemy, czy osoba ta uczestniczy w wydarzeniach, w targach, w spotkaniach autorskich - te informacje dadzą nam bardzo dużo - naprowadzą na idealny prezent.

A co dla siebie - książki papierowe czy elektroniczne?

Jesteśmy miłośnikami literatury i od czasu do czasu sami sobie sprawiamy książkowe prezenty? Warto wtedy szukać ulubionych książek po okazyjnych cenach, czasem przy większych zakupach można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Jeśli nam nie przeszkadza fakt, iż książka jest używana, można dokonywać zakupów z drugiej ręki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena