Kolagen – by Twoja skóra była zawsze jędrna, gładka i elastyczna!

Kolagen to białko, które jest budulcem Twojej skóry. Jest odpowiedzialne za właściwe nawilżenie skóry, jej jędrność i sprężystość. Z czasem Twój organizm wytwarza go niestety coraz mniej. To właśnie wtedy możesz zauważyć na swojej skórze oznaki starzenia – zmarszczki i przebarwienia. 

Data dodania: 2021-03-23

Wyświetleń: 576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

BLOG

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co zrobić, aby móc odzyskać młody wygląd? Poznaj sprawdzone sposoby.

Dla zachowania młodego wyglądu oraz urody kobiety już od stuleci stosowały różnego rodzaju zarówno bardziej jak i mniej skuteczne metody. W dzisiejszych czasach rynek branży kosmetycznej wspiera rzesza naukowców, którzy w zaciszu własnych laboratoriów próbują wykonać „cudowny eliksir młodości”. Lata ich pracy zaowocowały nie tylko odkryciem powodu dlaczego nasza skóra ulega starzeniu ale również preparatów w składzie, których znalazły się aktywne składniki opóźniające proces starzenia się skóry oraz wygładzające w szybki sposób zmarszczki.

Główną przyczyną starzenia się ludzkiej skóry są ubytki kolagenu w strukturze jej tkanki. Kolagen jest rodzajem białka włóknistego charakteryzuje go bardzo duża rozciągliwość. To właśnie dzięki niemu nasza skóra jest jędrna oraz piękna. Razem z upływem czasu organizm zaprzestaje produkcji kolagenu i już w wieku około dwudziestu pięciu lat zaczynają pojawiać się jego pierwsze ubytki które są oznaką zapoczątkowania procesu starzenia. W celu zahamowania tego procesu oraz wypełnienia już istniejących braków trzeba koniecznie sięgnąć po produkty, w których aktywnym składnikiem jest kolagen. Pozyskiwany z białka rybiego, kolagen posiada niezwykle podobną do ludzkiego kolagenu budowę. Właśnie dlatego bardzo szybko wchłania się do naszego organizmu w prawie stu procentach zostaje przyswojony, skutecznie uzupełniając straty kolagenowe. Jak potwierdzają badania naukowe kolagen rybi w tabletkach już po kilkunastu godzinach od zażycia w całości wchłaniany jest przez włókna kolagenowe tkanki skórnej co daje praktycznie natychmiastowy efekt.

Podczas walki z upływającym czasem, który odciska się na naszej twarzy skuteczne są również kosmetyki z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to tak samo jak kolagen naturalny element tkanek samoistnie tworzony przez organizm. Jednak i w jego przypadku wraz z biegiem czasu zmniejsza się umiejętność regeneracji jego cząsteczek co w efekcie sprawia, że już po czterdziestce pozostaje jedynie pięćdziesiąt procent jego zasobów. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pozyskiwanym z tkanek zwierzęcych to skuteczny sposób nie tylko na opóźnienie procesu starzenia się skóry ale również jego odwrócenia. Kuracja z zastosowaniem wysokiej jakości substancji w składzie, których znajduje się ten aktywny składnik powoduje, że skóra staje się dużo gładsza a zmarszczki dużo mniej widoczne. Kwas hialuronowy może stanowić składnik nie tylko kremów, które mają wpływ głównie na zewnętrzną warstwę skóry jak i również kapsułek, które uzupełniają niedobory jego cząsteczek w naszym organizmie. Jak potwierdzają przeprowadzone badania a także opinie osób, które poddały się kuracji przy zastosowaniu kwasu hialuronowego najlepsze rezultaty osiągnąć można decydując się na tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym. Aktywne składniki w całości przyswajane są przez organizm i w bardzo krótkim czasie bez żadnych problemów docierają do tkanek, w których istnieją ich braki. Wprawdzie kuracja aby odniosła zadowalający efekt wymaga czasu, to jej rezultaty są nawet porównywalne z bardziej inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena