Mobilny hazard zyskiwał na popularności wraz z rozwojem smartfonów i tabletów. Szybki i wygodny dostęp do internetu, bez względu na lokalizację i porę dnia, pozwolił na cieszenie się ekscytującym doświadczeniem gry na pieniądze. Był to także okres, w którym hazard przestał być uważany wyłącznie za rozrywkę bogatych gości kasyn naziemnych.

Data dodania: 2021-01-26

Wyświetleń: 742

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Prognoza: Jak będzie wyglądał mobilny hazard za 5 lat?

W dzisiejszych czasach kasyna online stoją przed nami otworem i każdy, kto tylko ma na to ochotę, może zagrać w ulubione sloty lub gry karciane korzystając ze swojego urządzenia przenośnego.

Co czeka hazard mobilny w ciągu kolejnych 5 lat?

Zainteresowanie stronami mobilnymi stale rośnie. Niezależnie od tego, czy mówimy o portalach informacyjnych, sklepach internetowych czy kasynach online, muszą one być zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać doskonałe wrażenia użytkownikom mobilnym. Sam Google zdecydował się na uruchomienie algorytmu mobile-first, który znacząco przyczynia się do rozwoju tych technologii i promuje witryny mobilne.

  • Wiele kasyn online posiada dedykowane aplikacje mobilne, które można pobrać na swoje urządzenie i uzyskać dostęp do gier za pomocą jednego dotknięcia. Jednak to nie wszystko, gdyż wielu graczy preferuje wygodny dostęp do platformy prosto z przeglądarki. Standardem więc jest zapewnienie graczom obu tych możliwości.
  • Rok 2020 przyniósł wiele zmian w życiu codziennym milionów ludzi, którzy zwrócili swój wzrok na serwisy mobilne, w tym gry hazardowe dostępne online. Obecnie mobilny rynek hazardowy szacuje się na 79,5 miliarda dolarów, a wartość ta może wzrosnąć do 250,4 miliardów dolarów w ciągu kilku kolejnych lat.
  • Prawie połowa, bo 42,6% ruchu na stronach hazardowych pochodzi od użytkowników smartfonów i tabletów, a liczba ta stale rośnie. Operatorzy doskonale to zauważają, dlatego promują gry mobilne, przyznając graczom lukratywne premie np. za pobranie dedykowanej aplikacji. Konkurencja w tej niszy jest coraz bardziej zacięta, co prowadzi do jeszcze bardziej atrakcyjnych ofert promocyjnych, a także oferowania gier dedykowanych wyłącznie graczom mobilnym.
  • Rozpowszechnienie się sieci 5G znacząco zwiększy możliwości przesyłania informacji, stąd też może wzrosnąć zainteresowanie mobilnymi kasynami na żywo, gdzie szybkość połączenia ma kolosalne znaczenie w zachowaniu doskonałej jakości transmisji.
  • Szybkie płatności mobilne to kolejne, co czeka nas w niedalekiej przyszłości. Zamiast tradycyjnego wpisywania numery karty kredytowej, płatności w kasynach online będą mogły odbywać się np. za pomocą odczytu linii papilarnych.
  • Nowoczesne gry mobilne zostaną wzbogacone o nowoczesne rozwiązania 3D i VR.

Podsumowanie

Konkurencja na rynku mobilnych gier hazardowych znacząco wpływa na poprawę jakości usług świadczonych przez operatorów i twórców gier hazardowych. Gracze mogą oczekiwać nowych rozwiązań dla gier na urządzenia przenośne, płynniejszej rozgrywki, szybkich płatności, większej ilości premii i bonusów oraz dopasowania gier mobilnych do nowoczesnych technologii VR.

Minusem popularyzacji hazardu mobilnego w przyszłości mogą być problemy z uzależnieniem graczy od gier na pieniądze, co zwróci uwagę operatorów na stworzenie dodatkowych narzędzi pomagających w prowadzeniu odpowiedzialnego hazardu.

Uwaga:  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena