Piękna i zadbana podłoga jest jednym z wyznaczników stylowego wnętrza. Sposobem na jej utrzymanie okazują się dobrze dobrane, ochronne maty, które zabezpieczą przed przedostawaniem się zabrudzeń do dalszej części budynku. Dużą popularnością cieszą się współcześnie wycieraczki systemowe - rozwiązanie coraz chętniej wybierane zarówno do przestrzeni publicznych, jak i prywatnych.

Data dodania: 2021-01-18

Wyświetleń: 456

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy wycieraczki systemowe nadają się do domu?

Czym są wycieraczki systemowe? 

Tego typu wycieraczki, zwane również obiektowymi, różnią się od tradycyjnych przede wszystkim swoją mocną konstrukcją. Wykonuje się je z trwałych, zazwyczaj aluminiowych profili, na których umieszcza się wkłady czyszczące. W celu amortyzacji kroków oraz ochrony podłogi stosuje się także miękkie, gumowe nakładki oraz ramy montażowe. Poprawnie zainstalowana wycieraczka systemowa wygląda bardzo estetycznie, dlatego bez wątpienia sprawdzi się jako mata ochronna do domu. Można umieścić ją zarówno przed wejściem do budynku, jak i wewnątrz, a tym samym zapewnić czystość oraz wysoki komfort użytkowania. 

Sposób na skuteczną ochronę podłogi

Maty aluminiowe okazują się przede wszystkim jedną ze skutecznych metod na ochronę podłogi. Wycieraczka systemowa przejmie nawet spore zabrudzenia i pozwoli zabezpieczyć posadzkę przed błotem, pyłem czy piaskiem. Dobrze wchłonie wilgoć i tym samym nie dopuści do przedostania się jej do dalszych części budynku. 

W zależności od miejsca przeznaczenia stosuje się różnorodne wkłady czyszczące. W domu sprawdzą się zarówno te winylowe, które doskonale poradzą sobie nawet z drobnym kurzem, jak i takie zrobione z mocnej tkaniny typu ryps, doskonale wchłaniające wodę. Dostępne są także wersje łączone, a wybór zależy przede wszystkim od gustu przyszłego użytkownika.

Wycieraczki systemowe w domu - zalety

Oprócz estetycznego wyglądu oraz funkcjonalności, wycieraczki systemowe okazują się także wygodne w użytkowaniu. Bez wątpienia skracają czas poświęcany na pielęgnację podłogi, ale też same nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Do ich czyszczenia wystarczy odkurzacz czy też prosta myjka ciśnieniowa. 

Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia stosunku kosztów instalacji do jakości oraz trwałości maty. W kwestii takiej jak wycieraczki systemowe cena zależy przede wszystkim od zajmowanej przez nią powierzchni. Warto jednak mieć na uwadze, że rozwiązanie to okazuje się niezwykle trwałe, a często także dużo bardziej ekonomiczne, niż regularna wymiana klasycznych mat ochronnych.

Wycieraczki systemowe bez wątpienia sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wytrzymałość oraz elegancki wygląd. Nie tylko ochronią podłogę w domu, ale też staną się estetyczną ozdobą holu czy przedpokoju.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena