W gąszczu różnych ofert dotyczacych ocieplenia budynku bardzo łatwo się zgubić. Na co więc warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy izolacyjnej dla domu lub firmy?

Data dodania: 2021-01-05

Wyświetleń: 531

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ocieplenie pianą poliuretanową - Jak wybrać odpowiednią firmę?

Po dekadach dominacji styropianu i wełny mineralnej, inwestorzy zaczęli szukać ciekawszych alternatyw i... piana poliuretanowa spełniła wszelkie ich wymagania. Jak wobec tego wybrać odpowiednią firmę, która wykona skuteczne i pewne ocieplenie budynku na lata?


źródło: https://izolacjapianka.pl

Zacznijmy krótko od tego czym właściwie jest piana poliuretanowa i skąd wzięło się jej zastosowanie w budownictwie!

Wokół pianki poliuretanowej narosło wiele mitów, postarajmy się obalić ten dotyczący jej początków. Nie jest to produkt nowy – wynalazek ostatnich dziesięcioleci. Niemiecki chemik Otto Bayer poszukując alternatywy dla opon gumowych wynalazł go w 1937.

Zastosowanie w budownictwie rozpoczęto od izolacji dachów płaskich dużych obiektów, oraz w przemyśle rafineryjnym.

Istotny wzrost zastosowania tego rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym przypada na kryzys energetyczny wywołany wojną Jom Kipur z 1973 ( wstrzymanie handlu ropą naftową z krajami popierającymi Izrael). Baryłka podrożała o 600 %, a więc koszty energii gigantycznie wzrosły.

Większość branż w tym budownictwo coraz usilniej poszukiwało rozwiązań do ograniczania strat energii. Mimo ustania kryzysu rozwiązanie zadomowiło się na dobre. Do tego stopnia, że na terenie USA pianka PUR jest zalecanym rozwiązaniem termoizolacyjnym w budynkach użyteczności publicznej, oraz przedszkolach i żłobkach.

Powyższy zarys historyczny pozwolił nam zrozumieć nieco więcej na temat rozwoju piany poliuretanowej. Teraz przejdźmy do konkretów, które mogą zdecydować o tym jaki będzie Twój komfort życia oraz rachunki za prąd i ogrzewanie przez kolejne dekady!


źródło: https://izolacjapianka.pl

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się izolacją pianą poliuretanową?

Opinie - pierwszy krok

Rozważając zatrudnienie danej ekipy warto zacząć od opinii dotychczasowych klientów. Sprawdź zarówno ilość, jak i jakość opinii. Jeżeli w internecie znajdziesz głównie kilkuwyrazowe opinie, które wzbudzają Twoje podejrzenia, to... lepiej unikat tego wykonawcy. Dlaczego? Ponieważ mogą to być kupione, nieprawdziwe referencje. Jest to skrajnie nieetyczne zachowanie, które powinno powodować zapalenie sie w Twojej głowie "czerwonej lampki".

Prawdziwe referencje klientów to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat firmy. Jeżeli dotychczasowi klienci są zadowoleni z całego procesu realizacji oraz efektów, to nie masz powodów do obaw - możesz zaufać takiej firmie.

Zwróć również uwagę na daty wystawiania opinii. Jeżeli spływają one stopniowo od kilku lat, to nie ma powodów do obaw. Jeśli natomiast 100 opinii pojawiło się w ciągu tygodnia, a firma składa się z 2 osób, to możesz mieć uzasadnione obawy co do rzetelności tych opinii.

Gdzie szukać opinii? 

Najłatwiej zacząć od takich serwisów jak Facebook, Google oraz Oferteo.

Realizacje - dowody na profesjonalizm

Kolejnym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, to zdjęcia z realizacji. Poza samym sprawdzeniem estetyki praw, uzyskasz jeszcze jedną ważną informację - potwierdzenie doświadczenia. 

Jeżeli dana firma publikuje wiele zdjęć i filmów z realizacji, to po prostu oznacza, że mają oni wiele zleceń, co dodatkowo potwierdza wysoką jakość ich prac.

Ponadto, jeżeli specjaliści z danej firmy wykonują wiele różnych natrysków (izolacja poddasza, izolacja dachu, izolacja magazynów, izolacja fundamentów), to oznacza to, że o pianie poliuretanowej wiedzą bardzo dużo.

Natrysk piany na poddaszach wykonuje praktycznie każda firma z tej branży, natomiast np. izolację dachów płaskich tylko niektóre firmu. Dlaczego? Ponieważ izolacja dachów płaskich wymaga niesamowitej precyzji wykonania oraz wysokich umiejętności.

Certyfikaty

Ostatnią, ale również istotną kwestią są certyfikaty - najczęściej wystawiane przez producentów piany poliuretanowej, którzy prowadzą szkolenia oraz instruują na temat wykorzystania ich produktów. 

Poproś firmę wykonawczą o pokazanie takiego certyfikatu. Jeśli Ci go przedstawią, to uzyskasz dodatkowe potwierdznie ich umiejętności i z czystym sumieniem będziesz mógł ustalać termin wykonania izolacji Twojego budynku.

Jeżeli firma powiada dodatkowe wyróżnienia i dyplomy, to są to dodatkowe korzyści, które możesz wziąć pod uwagę przy wyborze wykonawcy.

Podsumowanie


źródło: https://izolacjapianka.pl

W tym artykule poznałeś 3 najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem współpracy z firmą zajmującą się izolację z wykorzystaniem piany poliuretanowej.

Mam nadzieję, że dzięki wiedzy zawartej powyżej unikniesz niechcianych sytuacji, a Twój budynek będzie odpowiednio zaizolowany na długie lata!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena