Jesień to czas wytężonych prac w ogrodzie lub na działce. To nie tylko czas zbiorów, ale też sadzenia. Część roślin, w tym krzewy kwitnące, można z powodzeniem sadzić jesienią – również tą późną. Dzięki temu na wiosnę będą już dobrze zakorzenione w gruncie i pozwolą Ci cieszyć się swoim pięknem dużo wcześniej. Jakie krzewy warto w takim razie w tym okresie zasadzić w swoim własnym ogrodzie?

Data dodania: 2020-12-10

Wyświetleń: 544

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Krzewy ozdobne, które można zasadzić późną jesienią

Jakie krzewy kwitnące sadzimy późną jesienią?

Przyjęło się twierdzić, że najlepsza pora na sadzenie roślin przypada na wiosnę. W przypadku części roślin tak faktycznie jest, istnieją jednak wyjątki. Niektóre z nich lepiej usadawiają się w gruncie, gdy trafią do niego w sezonie jesiennym. Dotyczy to zwłaszcza tych wszystkich krzewów i roślin, które mają odkryte korzenie. Jesień im służy, bo słońce ich nie wysusza. Same korzenie pozostają aktywne przez cały rok, także w okresie zimowym, dlatego mają czas na to, by dobrze zakorzenić się w podłożu.

Hortensja bukietowa

Zwana jest wiechowatą, należy do jednych z najczęściej wybieranych odmian hortensji, bo zachwyca swoją urodą i prezentuje się naprawdę imponująco. A przy tym wcale nie należy do najtrudniejszych w uprawie i doskonale radzi sobie w okresie zimowym. Z reguły nie przymarza, ale jeśli jej się zdarzy, to nie zaszkodzi to kwiatom. Możesz posadzić ją nawet do późnej jesieni. Wymaga częstego podlewania, a obfitująca w deszcze jesień jej bardzo służy.

Kalina koralowa

To piękna roślina, która rozwija majestatyczne, śnieżnobiałe kwiaty. Jej owoce natomiast są w soczystym, krwistoczerwonym kolorze. Niegdyś wierzono, że bezpiecznie jest się pod nią schować podczas burzy, bo pioruny w nią nie uderzają. Z powodzeniem możesz ją sadzić nawet późną jesienią. Najlepiej wybrać pochmurny dzień. Dobrze wybierz miejsce – to roślina, która lubi żyzne, zasobne gleby, dlatego jeżeli ta w Twoim ogrodzie należy do tych bardziej ubogich, wzmocnij ją odpowiednim nawozem.

Berberys

Berberysy to niezwykle lubiane krzewy ozdobne do ogrodu. Do Europy trafiły już w XVIII wieku i szybko zaskarbiły sobie sympatię ludzi. Bardzo często używane w charakterze żywopłotów, pełnią też funkcje dekoracyjne. Mogą wyrosnąć nawet na wysokość dwóch metrów. Najlepszą porą na ich zasadzenie jest właśnie późna jesień. Mają wtedy najlepszą okazję zakorzenić się w glebę i przygotować na nadchodzącą wiosnę. W okresie jesienno-zimowym, gdy liście berberysu opadną, jest to sygnał, że roślina weszła w okres wegetacji i spoczynku.

Krzewy ozdobne do ogrodu – jesienny ogród pełen barw

Ogród jesienią wcale nie musi być szary i pozbawiony życia. Zawsze będzie w nim coś do zrobienia – to doskonały czas na to, by przygotować się do zimy i posadzić niektóre z roślin – o tej porze roku szczególnie lubią być sadzone rośliny z odkrytymi korzeniami. Szkodzi im ostre słońce, które może na nie padać wiosną i latem, dlatego jesień im sprzyja. Pozwala też na spokojne zakorzenienie się w gruncie, co daje im przewagę na wiosnę – dzięki temu szybciej rozkwitną i będą cieszyć Twoje oczy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena